logo

19 Mayıs’ta ‘Temiz Bırak Temiz Bul’ kampanyası

Çorum Belediyesi tarafından Çorum Kent Konseyi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Çorum Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen “Temiz Bırak Temiz Bul” kampanyası 19 Mayıs İlkokulu’nda öğrencilerin düzenledikleri etkinliklerle tanıtıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Özcan Kuşçu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, 19 Mayıs İlkokulu Müdürü Ahmet Dağcı, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar ile birlikte çok sayıda öğretmen ve öğrenci velisinin katıldığı programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, çocuklar arasında temizlik bilincinin oluşturulması amacıyla düzenledikleri projenin 19  Mayıs İlkokulunda başarılı bir şekilde uygulandığını söyledi.

Temizlik çalışmalarının belediye hizmetlerinin olmazsa olmazlarından biri olduğunu belirten Candan, “Temizlik, Çorum’un marka değerine değer katan unsurlardan bir tanesi. Çorum, temizliği ile meşhur bir şehir. Biz, bu çıtayı düşürmemek için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu çıtayı günden güne yükseltmeye çalışıyoruz. Okul müdürümüzün de söylediği gibi projenin başarıya ulaşması bizleri çok memnun etti. Projede görev alan tüm öğretmenlerimizi, velilerimizi kutluyorum” dedi.

Okul Müdürü Ahmet Dağcı da, yaptığı konuşmada öğrencilerin temizlik kurallarına uyumu ile ilgili eksiklikleri gözlemlediklerini ve bu projeyi hazırladıklarını söyleyerek, “Ana sınıfı dahil tüm öğrencilere evde, okulda, yaşadıkları çevrede temizlik bilinci kazandırmayı hedefledik” diye konuştu.

İl Vaizesi Lütfiye Hacıismailoğlu ise, İslam dininde temizliğin öneminden bahsetti.

ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

19 Mayıs İlkokulu öğrencileri, “Temiz Bırak Temiz Bul” projesi kapsamında hazırladıkları gösterileri büyük bir ustalıkla sahneledi. Temizlikle ilgili tiyatro oyunu, hacivat karagöz gösterisi sahneleyen öğrenciler şiirler de okudu.

Öğrenci velilerinin büyük ilgi gösterdiği gecede öğrenciler Beyza Sal, Rüveyda Karadağ, Hamza Üzel, Kaan Canıbek, Hatice Gül Uçar, Emirhan Tophan, M. Sübhan Koçak, Merve Biçer, Y. Kaan Karakaya, İrem Sultan Şahin sahne aldı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ