logo

29 Ağustos 2018

’30 Ağustos, teslimiyetin değil, direnişin zaferidir’

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümünü kutladı.

Cıdık, yayınladığı kutlama mesajında, Türkiye’nin çok önemli sorunlarla karşı karşıya bulunduğu bir günde millet ve vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunmasında ordunun müstesna bir yeri olduğunu söyledi.

Aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun şanlı tarihinin hep Ağustos aylarında kazanılmış eşsiz zaferlerle dolu olduğunu ifade eden Faruk Cıdık, şöyle konuştu: “26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferiyle Anadolu aziz milletimizin öz vatanı olduğu gibi, 30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Taarruz zaferleriyle de vatanımıza göz dikenler eşsiz bir mağlubiyete uğratılmış ve vatanımız yabancı işgalcilerden kurtarılmıştır

30 Ağustos, teslimiyetin değil, direnişin zaferidir. Türkiye’yi bölüp, parçalamak ve yutmak isteyenlere 30 Ağustos 1922 yılında büyük dersler verilmiştir. Milletimiz, canını dişine takarak haçlı ordularını mağlup edip, onlara tarihi bir ders verdi. İnancı, namusu ve vatanı uğruna canlarını veren aziz şehitlerimiz bize bu güzel toprakları emanet ettiler. 30 Ağustos Zaferi bizim birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Emperyalist güçler bugün yine ayni azgın emeller peşindeler. Çeşitli entrikalarla ülkemizi parçalamak, Milletimizi birbirine düşürmek sonuçta köle haline getirmek istiyorlar. Kısaca, 1920’lerde yapamadıklarını bugün siyasi, ekonomik ve sosyal alanlarda gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Saadet Partisi olarak biz sıradan bir siyasi mücadele yapmıyoruz. Yapmış olduğumuz mücadele, ülkemizi siyasi ve ekonomik vesayet altına alıp sömürmek, itibarını düşürmek ve böylece yumuşak lokma haline getirip yutmak isteyenlerin bu emellerini boşa çıkarmak içindir. İçinde bulunduğumuz şartlarda tek yürek, tek yumruk olmak zorundayız. Her ferdin kalbi milletimizin birlik beraberliği, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için atmalıdır. Bu tehlikeler karşısında inanıyoruz ki, hangi görüşten olursa olsun herkes bu düşünceyi taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin ve Çorumlu hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, şehitlerimize Allah’tan rahmet dileriz.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ