logo

17 Mayıs 2018

İnce, Çorum’da TRT’ye ‘Yuh’ çektirdi

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Çorum’da TRT’ye ‘Yuh’ çektirdi. İnce, ayrıca seçim çalışmalarını canlı olarak yayınlamayan TV kanallarına da seslenerek, TV kanallarının önünde miting yapacağını söyledi.

“TRT’ye bir ‘Yuh’ çekin de göreyim” diye konuşmasına başlayan Muharrem İnce, “Bir şey söyleyeceğim. Hepimiz elektrik faturası ödüyoruz değil mi, içinde TRT payı var. Hepimiz para veriyoruz, TRT’yi yöneten zat, sana sesleniyorum. Orası babanın çiftliği değil, sana ben para ödüyorum, Çorumlular para ödüyor. Buradan hep birlikte: Haram olsun mu? (Haram olsun, cevapları) TRT, sana verdiğimiz bu paralar haram olsun. Boynunda kalsın, boğazında kalsın, zıkkım olsun. Size öyle bir haddinizi bildireceğim ki, göreceksiniz! Siz kimsiniz, ne zannediyorsunuz kendinizi! Kinim, rövanş, intikam duygum yok ama iki konuyu ciğerime yazdım.

Bir, Soma’da yere düşen o madenciye tekme atan vardı ya, onu ciğerime yazdım. İki, TRT’yi de onun yanına yazdım. TRT Genel Müdürü, sana sesleniyorum. Seni ciğerime yazdım, kalbimin bir kenarına yazdım. Bu fakir milletin hakkını Recep Tayyip Erdoğan’a yedirerek yaptığın bu yayıncılığı sana yedireceğim! Adalet olacak bu memlekette” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ