logo

‘Kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeliyiz’

AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, üç ayların başlangıcı Ramazan Ayı’nın habercisi olan Regaib Kandili’ni kutladı.

Milletvekili Ceylan, Regaib Kandili nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamasında, bu günlerde sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularını daha ön planda tutulması gerektiğini belirten Ceylan, “Üç aylara kavuşmanın mutluluğunu mübarek gecelerin ilki olan Regaib Kandili ile idrak ediyoruz. Üç aylara girdiğimiz bu günlerde kandillerin manevi havasını fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması, Regaip Kandilinin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ceylan, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “On bir ayın sultanı Ramazan Ayının müjdeleyicisi ve mübarek üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, maneviyatımızın yükseldiği bir gündür. Aynı zamanda Regaib Kandili, kendimizi sorgulayarak, bilinç tazelememize fırsat yaratmaktadır.  Bizler de bu mübarek zamanları ve bu mübarek geceyi fırsat bilerek; gönül kapılarımızı açmalı, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşımın, Yaratılanı Yaratan’ dan ötürü sevmenin ulaşılacak en mühim duygular olduğunu fark etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimiz ve bütün İslam Aleminin Regaib Kandilini kutluyor, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden teröre karşı vatan toprağını korurken şehit düşen kahraman silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet mensuplarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ