logo

Adil bir süreç için istifa etti

Yerel seçimlerde aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, görevinden kendi isteğiyle ayrıldı. Bir ‘ses kaydı’ olduğu iddia edilen Karadağ, kendisine kumpas kurulduğunu belirterek, görevinden istifa etti.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, belediye başkan adayının açıklanması aşamasında istifa dilekçesini AK Parti Genel Merkezi’ne vermiş ancak kendisinden görevine devam etmesi istenmişti. Kendisine ses kaydı yöntemiyle komplo kurulduğunu iddia eden Karadağ’ın istifası, Genel Merkez tarafından kabul edildi.

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTI

Karadağ, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Çorum Belediye Başkanlığı aday belirleme sürecinde kendisine kurulan kumpaslarla mücadele ettiğini ifade ederek, konuyla ilgili hukuki yollara başvurduğunu söyledi.

ADİL BİR SÜREÇ İÇİN…

Karadağ, adil bir hukuki süreç yaşanabilmesi için ve bu süreçte İl Başkanı olarak görevde bulunmasının etik olmayacağını düşünerek, AK Parti Genel Merkezi’ne sözlü ve yazılı olarak istifasını sunduğunu dile getirdi.

SİYASİ KUMPASLA KARŞI KARŞIYA KALDIK

Konuyla ilgili olarak İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenleyen Mehmet Karadağ, “Siyasi kumpas ya da şantaj, diye adlandırılabilecek bir süreçle karşı karşıya kaldık. Bunları Allah’a havale ediyorum. Biz onlara hakkımızı helal etmiyoruz. Şahsımız üzerinden AK Parti’nin Çorum’da yerel seçimlerde başarısız olması için çalışan bir ekip ruhudur bu. Sonradan gelişen hadiselere baktığımızda, bu kez şahsımızı bırakıp, AK Parti’nin bazı isimleri üzerinden aynı oyunun devam ettirilmeye çalışıldığını görmekten üzüntü duyuyoruz. Buna alet olan ve ‘AK Partiliyim’ diyen kardeşlerimiz varsa derhal bu düşünceyi terk etmelidir” diye konuştu.

YOL ARKADAŞLARIMI HİÇBİR ZAMAN SATMADIM
Yaşadığı süreçle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Mehmet Karadağ, AK Parti Çorum İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bu süreçte görevde kalmayı etik bulmadığını kaydeden Karadağ, “Bu sürecin içerisinde uzaktan, yakından ilgisi ve alakası olan herkesin cezalandırılması için gereği neyse sonuna kadar kararlıyım.

Genel merkezimize 2 kez sözlü olarak, 1 hafta önce de yazılı olarak bu sürecin il başkanı kimliğim altında götürülmemesi, baskı unsuru olarak görülmemesi, partimizin bu konuda zarar görmemesi için İl Başkanlığı’nda bulunmayı etik bulmadım ve istifamı sundum. Şimdiye kadar hiçbir çete ve benzeri oluşuma prim vermedim. Hiçbir şekilde belden aşağı siyasetin içerisinde olmadım. Net oldum, mert ve dürüst oldum. Yol arkadaşlarımı hiçbir zaman satmadım. Bundan sonra da bu tavrımı devam ettireceğim. Benden yana hakkınız varsa helal olsun, sizlerde hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandı.

CEYLAN: KARADAĞ BİR DAVA ADAMI

Mehmet Karadağ’a basın toplantısında AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın ile çok sayıda partili eşlik etti.

Toplantıda milletvekilleri adına söz alan Ahmet Sami Ceylan ise, Karadağ’ın bir dava adamı olduğunu belirterek, kendisine partiye verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

AV. YUSUF AHLATCI VEKALET EDECEK

Av. Mehmet Karadağ’dan boşalan İl Başkanlığı’na ise Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı’nın vekalet edeceği öğrenildi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ