logo

AK kadınlardan 15 günde 300 ev ziyareti

Meryem Demir Başkanlığındaki AK Parti Çorum Kadın Kolları, referandum için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Kadın Kolları İl Yönetimi, Mahalle Teşkilatları referandumda halkın bilinçli bir şekilde evet oyu vermesi için kapı kapı dolaşarak Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemini anlatıyor. 15 günde 300 ev ziyareti, 100 esnaf ziyareti yapan kadın kolları referanduma kadar çalınmadık kapı bırakmamak için çaba sarf ediyor.

Gerçekleştirilen ziyaretlerin birçoğuna bizzat katılarak insanları bilgilendirmeye çalışan Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, “Ülkemizin daha demokratik bir şekilde yönetilmesi, geçmişte çift başlılıktan dolayı yaşanan kaos ortamlarının tekrar yaşanmaması, halk iradesinin Mecliste daha etkin temsili için Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemine evet diyoruz” dedi.

15 NİSAN’DA DEMOKRASİ KAZANACAK

Türkiye’nin demokrasi mücadelesinin Avrupa ülkeleri tarafından engellenmeye çalışılmasını kınadığını belirten AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, şu açıklamalarda bulundu:

“Bizlerin demokrasi mücadelesinin büyüklüğü dünyada öylesine büyük yankı buluyor ki yıllardır demokrasi naraları atan Avrupa ülkeleri bizim demokrasi mücadelemizi engellemeye çalışıyor. Tüm engellemelere rağmen halkımızın referandumda vereceği oylarla tüm dünyaya gerçek demokrasinin sloganlarla, demokrasi naralarıyla değil sandığa yansıttığı iradesiyle olduğunu göstereceğine inanıyoruz.

Hollanda’nın referandum çalışmaları için giden Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağına iniş izni vermeyişi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Fatma Betül Sayan Kaya’nın aracını durdurarak Türk vatandaşlarımıza ulaşmasını engellemesi, Alman basınının Türkiye aleyhine attıkları başlıkları ile Türkiye’de demokrasinin gerçekleşecek olmasından ne denli korktuğunun göstergesidir.

Türkiye’nin demokrasi çabasını engellemeye çalışmasından dolayı Avrupa’yı kınıyoruz. #EvetAvrupaTitriyor Türkiye’de demokrasi mücadelesinin sandığa yansıyacak olmasından dolayı korkuyor. 16 Nisan’da halkın vereceği cevap sonrası Avrupa korkusuyla yüzleşecek.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ