logo

29 Nisan 2018

AK Parti’de başvuru 30 oldu, süre uzatıldı

24 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimi için AK Parti’de aday adaylığına başvuru süresi 2 Mayıs tarihine kadar uzatıldı.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AK Parti’de milletvekili aday adayı olmak için müracaatlar devam ediyor. Milletvekili aday adaylığı başvurusu için evraklarını tamamlayarak parti genel merkezine gelen milletvekillerinin yanı sıra partililer de aday adaylığı müracaatında bulundu. Aday adayları, parti genel merkezinin yanı sıra 81 ilde bulunan il başkanlıklarına başvurularını yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda başvuru sayısının bin 800 kişiyi geçtiği belirtildi.

AK Parti’de 24 Nisan’da başlayan milletvekili aday adaylığı başvuru sürecinin 29 Nisan Pazar günü (bugün) son bulacağı açıklanmıştı. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre bu süre 2 Mayıs Çarşamba gününe kadar uzatıldı. Buna göre Çorum’da aday adaylarının başvuruları Çarşamba günü saat 19.00’da sona erecek.

ÇORUM’DA AK PARTİ’YE 30 BAŞVURU OLDU

Çorum’da ise bugüne kadar AK Parti İl Başkanlığı’na ve parti Genel Merkezi’ne milletvekili aday adayı olmak için 30 isim başvuruda bulundu. Süre uzatımı ile birlikte bu sayının 50’yi geçmesi bekleniyor. Bugüne kadar Çorum’dan milletvekili aday adayı olan işte işte o isimler:

“Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Murat Yıldırım, Harun Uysal, Bekir Horuz, Prof. Dr. Lütfi Akca, Orhan Bozkurt, Av. Serhat Pak, Ali Osman Kıyak, Erol Kavuncu, Mimar Serap Yıldırım, Fatma Çöpür, İlyas Sarıyerli, Yasir Küçük, Yunus Ölçer, Cavit Demiral, Şaban Işık, Resul Partici, Av. Rumi Bekiroğlu, Av. Faruk Özkader, Av. Oğuzhan Kaya, Emine Karakuş Çakmak, Ülker Mavral Bulut, Özlem Ceylan, Cavit Demiral, Ebru Çömüz, Hatice Keser, Mehmet Onan ve Rıza Coşar.”

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ