logo

24 Nisan 2018

AK Parti’de ilk başvuru Harun Uysal’dan

Çorum’da AK Parti’nin ilk milletvekili aday adayı Harun Uysal oluyor.

Harun Uysal’ın yarın (Çarşamba) parti Genel Merkezi’ne giderek aday adaylığı müracaatında bulunacağı öğrenildi. Uysal’ın başvurusunun ardından memleketi Çorum’a gelerek partide aday adaylığı ile ilgili de bir basın açıklaması yapacağı edindiğimiz bilgiler arasında.

Harun Uysal’ın ayrıca Ankara’da sağlık sektöründe tüm hemşehrilerine kapısını açarak, her konuda yardımcı olduğunu ve şifa dağıttığını da söyleyebiliriz.

Harun UYSAL kimdir?
Harun Uysal, 10 Mayıs 1978 tarihinde Çorum’un Bayat ilçesine bağlı Ahacık Köyü’nde dünyaya geldi. İlköğrenimini 1990 yılında Ahacık köyünde tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimini ise Çorum Merkez İmam Hatip Lisesi’nde 1997 yılında tamamladı. Sporcu kimliği ile de ön plana çıkan Harun Uysal, 1996-1997 liseler arası güreş turnuvasında 88 kiloda Çorum İl Birincisi oldu. Aynı zamanda Kick Boks’ta Siyah Kuşak 1. Dan’a kadar yükseldi. Halen Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Boks Federasyonu Başkanlığı Kick Boks Ankara Bölge Hakemidir.
Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Uysal, disiplinli ekip çalışmasına ve takım ruhununa önem verir. Aynı zamanda genç bir idealist olarak ülke ve dünya meseleleri toplumsal sorunlarla ilgilenen Harun Uysal, siyasette ve sivil toplum kuruluşlarında yerini aldı. Sivil toplum kuruluşlarının ülke kalkınmasında etkinliğinin farkında olan Harun Uysal, değişik sivil toplum kuruluşlarında kurucu başkan, başkan, kurucu üye ve yönetimlerinde yer aldı. Gençleri Geleceğe Hazırlama ve İşsizlikle Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ile kısa adı HAYASAD olan Hasta ve Hasta Yakını Haklarını Savunma Derneği üyeliği görevlerini sürdürüyor.
Çorum’un kalkınması ve Çorumluların birlik ve beraberliğinin sağlanması amacıyla kurulan Ankara Çorumlular Birliği’nin Gençlik Kollarının Kurucu Genel Başkanlığını yaptı. Sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra siyasette de yerini alan Harun Uysal, RP Çorum Gençlik Kolları ve Fazilet Partisi Çorum Gençlik Kollarında yer aldı. AK Partinin kuruluşundan itibaren içerisinde yer alan ve dört dönem siyaset akademisine devam eden Harun Uysal, AK Parti Çankaya İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ve AR-GE Başkanı, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Komisyon Başkanı, AK Parti Ankara İl Yerel Yönetimler Müşaviri, AK Parti Ankara İl Esnaf Komisyonları Sosyal İşler Başkanı ve AR-GE Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Ankara İl Başkanlığı Teşkilat Uzmanı ve Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve Nallıhan İlçesi Koordinatörlüğü görevinde de bulunan Harun Uysal, 23. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti Ankara, 24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti Çorum Milletvekili aday adayı oldu.
Bu arada ülke meseleleri hakkındaki görüşlerini de yazılı hale getiren Harun Uysal, değişik dergi ve gazetelerde makaleler yazdı ve değişik konularda ülke meselelerinin çözümü konusunda raporlar hazırladı. Çalışma hayatına genç yaşlarda atılan Harun Uysal, Aksaray Holding Ankara Bölge Müdürlüğü görevinde bulunduktan sonra UYS Sağlık Hizmetleri Medikal Danışmanlık İnşaat Turizm Tekstil Mobilya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’yi kurarak sağlık sektöründe hizmet üretmeye devam etmektedir.
Orta düzeyde İngilizce bilen Harun Uysal, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ