logo

24 Haziran 2018

AK Partililer seçim zaferini işte böyle kutladı

Çorum’dan yine 3 milletvekili çıkararak, Recep Tayyip Erdoğan’ı da yeniden Cumhurbaşkanı seçen AK Parti Teşkilatı’nda bayram havası yaşanıyor.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından büyük oy oranına sahip olan AK Partililer Saat Kulesi önünde toplanarak zafer kutlaması yaptı. Kesin olmayan seçim sonuçlara göre AK Parti Çorum merkez ve tüm ilçelerde seçimi birinci sırada tamamladı. 390 bin kayıtlı seçmenin bulunduğu Çorum’da yaklaşık 350 bin kişi sandık başına gitti. Seçime katılım oranı yüzde 90 olurken Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan Çorum’dan yüzde 64,70, Muharrem İnce yüzde 26,41, Meral Akşener yüzde 7,38, Temel Karamollaoğlu yüzde 0,86, Selahattin Demirtaş yüzde 0,47, Doğu Perinçek ise yüzde 0,18 oy aldı.

Çorum’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı yüzde 60’ın üzerindeki oy ve milletvekili seçiminde alınan yüzde 50’yi aşan oy oranı ile AK Parti Çorum İl Teşkilatı’nda kutlamalar yapıldı. AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar, çalınan AK Parti şarkıları ile adeta coşarken, atılan havai fişeklerle birlikte coşku doruğa ulaştı.

Bu arada AK Parti’den Çorum Milletvekili seçilen Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, yeni dönemde Çorum’u TBMM’de temsil edecekler.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ