logo

12 Mayıs 2018

‘Annelerimizin hakkı asla ödenemez’

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Anneler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Annelerin hayat boyu en büyük hazine olduğuna vurgu yapan Karadağ, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yaşadığımız her dakikanın en yüce anlamı annelerimiz; bizler için tek bir günde anlam bulmaz. Onların varlıkları hayatımızın her gününün en büyük manasıdır. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz; ilk öğretmenimiz, hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir. Annelerin önemini belirtmek için yüce Peygamberimiz, ‘Cennet annelerin ayağının altındadır’ demiştir.
Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerin payı vardır. Mete Han’ları, Alparslanları, Fatih Sultan Mehmet’leri, Yavuz Sultan Süleyman’ları, Kanuni Sultan Süleyman’ları, Abdülhamit’leri, Mustafa Kemal Atatürk’leri, Adnan Menderes’leri, Alparslan Türkeş’leri, Turgut Özal’ları, Muhsin Yazıcıoğul’ları ve Necmettin Erbakan’ları yetiştiren Türk analarının, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine, cennet vatanımızın geleceğine sahip çıkacak evlatları yetiştirmesi hiçbir değerle ölçülemez.
En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin tek beklentisi sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük armağandır. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez.
Bu bakımdan, bu anlamlı günde, annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; dünyanın bütün annelerine mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum. Ayrıca evlatlarını bu vatan uğruna şehit veren, acılarını yürekten paylaştığımız annelerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ