logo

14 Eylül 2016

Başbakan Yıldırım’dan şehit ailesine mektup

ceritoğlu şehit mektubu (1)

Başbakan Binali Yıldırım’ın kaleme aldığı mektup, Şırnak’ta teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sami Saygı’nın Sungurlu’da yaşayan ailesine verildi. AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Kurban Bayramı dolayısıyla şehit ailesini ziyaret etti.

Ceritoğlu, şehit yakınlarının bayramlarını tebrik ederek, Başbakan Binali Yıldırım’ın el yazısıyla kaleme aldığı mektubu getirdiğini söyleyerek, şehidin eşi Tuba Saygı’ya teslim etti. Başbakan Yıldırım’ın şehit aileleri için yazdığı mektupta şu ifadeler yer alıyor:

“Aziz şehidimizin kıymetli emaneti değerli kardeşim, bölücü terör örgütüne karşı vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen ve Rabbimizin ‘Onlar ölü değildirler fakat siz bilemezsiniz’ (Bakara süresi 154. ayet) müjdesine mazhar olan şehidimize milletçe minnettarız ve kahramanımızı asla unutmayacağız. Sizler bize şehidimizin emanetisiniz, size daima sahip çıkacağımızdan asla endişeniz olmasın.”

Ziyaretlerde, Sungurlu Kaymakamı Mitat Göze, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Necip Sirkeci, Emniyet Müdürü Uğur Çalışkan, AK Parti Çorum İl Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Öztemiz, Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Ünal Cevizci, Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan, Sungurlu AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Havva Özata da hazır bulundu.

ceritoğlu şehit mektubu (2)

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ