logo

01 Ağustos 2018

Belediye işçilerine yüzde 20 zam

Çorum Belediyesi’ne ait Çorum Beltaş A.Ş. bünyesinde bulunan Halk Ekmek Fabrikası ve şirketin diğer birimlerinde çalışan işçileri kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.

“Şirket çalışanlarımızın sosyal ve özlük hakları ile ücretlerinde iyileştirme yaptık” diyen Çorum Beltaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, sözleşmenin bugün Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Şube Başkanı Mustafa Köroğlu ile aralarında imzalandıklarını söyledi.

Yapılan sözleşme ile işçilerin ücretlerine ortalama % 20 zam yaptıklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, “Ayrıca işçilerin sosyal hakları, izinler vb. hususlarda da iyileştirmeler yapıldı” dedi.

“Gece sabahlara kadar özveri ile çalışan işçilerimize hayırlı olsun” diyen Yabacıoğlu, “Sözleşme 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere iki yıllık yapıldı.Ayrıca geçtiğimiz aydan da Çorum Belediye Personel Ltd. şirketinde çalışan işçilerimiz için de sözleşme yapılarak taşerondan geçen işçilerimizin özlük hakları ve ücretlerinde iyileştirmeler yapıldı” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ