logo

06 Haziran 2018

Belediyeden 3 bin çocuğa bayramlık

Çorum Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi 3 bin çocuğa bayramlık hediye ederek, yüzlerini güldürdü.

Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi’nde kendi ayakkabı ve elbiselerini seçen çocukların mutlulukları ise yüzlerinden okundu. Bazı çocukları kendi elleriyle giydiren Belediye Başkanı Zeki Gül, çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Çorum Belediyesi olarak 6 yıldır çocuklara bayramlık hediyesi verdiklerini dile getiren Başkan Gül, “Yavrularımız bizim için değerli. Onlar bizim geleceğimiz. Çocukların gönlü ne kadar hoş mutlu olursa, ne kadar huzurlu olursa bizde geleceğe o kadar huzurlu ve emin adımlarla ilerleriz. Çorap, pantolon, tişört, ayakkabı, switt olmak üzere 5 parçadan oluşan takımdan 3 bin evladımıza hediye edeceğiz. Bayram öncesinde onların gönüllerini alacağız.

Giyim yardımından önce, gerek muhtarlıklarımızdan liste alıyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz gerekli araştırmayı yapıyor. Böylece hangi mahallemizde, hangi evladımıza giyecek yardımı yapacağız bunun tespitini yapıyoruz. Bayram öncesi de bu hediyeleri evlatlarımıza dağıtıyoruz.

Çocuk için bayramın çok daha derin anlamı oluyor. En samimi telaş, en samimi heyecan çocukların telaşıdır, onların heyecanı. Biz de onların heyecanına, telaşına karşılık vermek istedik. Böyle bir hediye ile onların gönüllerini alalım istedik. Ben tüm evlatlarımıza aileleriyle, çevreleriyle hayırlı, huzurlu bir gelecek temenni ediyorum. Hediyelerini güle güle kullanmalarını temenni ediyorum” dedi.

Ramazan süresince toplumun tüm renkleriyle birlikte olduklarını ve olmaya devam ettiklerini dile getiren Zeki Gül, “Ramazan ayı paylaşma ayıdır. Buradan tüm İslam Alemi’nin önümüzdeki Kadir gecelerini ve Ramazan Bayramını şimdiden kutluyorum. İslam coğrafyasında huzurun hakim olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ