logo

13 Mayıs 2018

Belediyeden ‘Halk Ekmek’ kartı

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara, hayırseverler tarafından dağıtılacak olan Halk Ekmek kartlarını tanıttı.

Çarşamba günü başlayacak olan Ramazan Ayı münasebetiyle Çorum Belediyesi olarak hayırsever vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılması için kartlar hazırlandığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, 50 ve 100 ekmeklik, kartların tüm Halk Ekmek Büfelerinde geçerli olacağını belirtti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, “Merhametin ve iyiliklerin ön plana çıktığı Ramazan ayına Çarşamba günü erişeceğiz. Ramazan ayı münasebetiyle hayırsever vatandaşlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında yardımlaşma daha da artacaktır. Ramazan ayı içerisinde iftar çadırını açıyoruz. İftar çadırımızdan 1000 kişi faydalanmaktadır. Bu yıl da 30 gün boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ramazan çadırında oruçlarını açabilecekler.

Halk Ekmek Fabrikamız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ekmek yardımı yapmak isteyen hemşehrilerimiz için daha önceden fiş hazırladık. Bu sene büfelerimizdeki sistemle kart sahipleri ekmekleri büfelerimizden alabilecekler. Kartlarımız 50’lik ve 100’lük olarak dizayn edildi. Bu kartları hayırsever vatandaşlarımız ücreti karşılığında alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracaklar. Bu kartlara sürekli yükleme yapılabilmektedir. Dolayısıyla sadece ramazan içerisinde değil yıl içerisinde de kullanılabilecek” dedi.

Ekmek Kartlarının nasıl temin edileceğiyle ilgili bilgi veren Yabacıoğlu, “Ekmek kartlarımızdan alıp ihtiyaç sahiplerine vermek isteyen vatandaşlarımız, Turgut Özal İş Merkezi’nin ikinci katında bulunan BEŞTAŞ Şirket Merkezinden, Halk Ekmek Büfelerinden veya (0364) 254 99 19 numaralı telefonu arayarak yardım kartlarını temin edebilirler.  Bir diğer yeniliğimiz de Sosyal Yardımlaşma Vakfımız tarafından evlere götürülen ekmek yardımları… Valiliğimize bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfımıza bu kartlardan verdik. Bu kartlar aracılığı ile halkımız günlük kendilerine belirlenen miktarda ekmek alabilecekler” diye konuştu.

RAMAZAN PİDELERİ HALK EKMEK BÜFELERİNDE

Ramazan ayı içerisinde ekmek yerine pide çıkaracaklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Ramazan pidesi öğlenden itibaren büfelerde hazır olacak. Pideler 300 gram olarak 1 lira 50 kuruşa satılacağını vurguladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Çorumluların Ramazan-ı Şerifini ve Ramazan Bayramını tebrik ederek, Ramazan ayının İslam Alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ