logo

Bir onlara randevu vermedi

Çorum Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Murat Kırçı’nın Vali Mustafa Çiftçi’yle görüşme talebi olumsuz sonuçlandı.

Siyasi partiler başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden randevu talep ederek görüşmeler yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği, Vali Mustafa Çiftçi’den de yaklaşık 40 gün önce randevu talebinde bulunmuştu.

Çorum’da bir yıla aşkındır görev yapan Vali Çiftçi, bugüne kadar herkese kapısını açarak her kesimin takdirini toplamıştı ancak EYT’lilerin görüşme talebine olumsuz yanıt vermesi ise kamuoyunda şaşkınlığa neden oldu.

Dernek Başkanı Murat Kırçı da, sosyal medya hesabından bu duruma tepki göstererek, sitemde bulundu. Kırçı, yaptığı açıklamasında, “Çorum Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği olarak Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi Beyfendi’den yaklaşık 40 gün önce randevu talep etmiştik. Bugün Sayın Valimizin bizlerle görüşmeyi reddettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Devletimizi temsil eden Sayın Valimize derdimizi, sıkıntılarımızı anlatamayacaksak kime anlatacağız. Devlet vatandaşını dinlemeyecekse kimi dinleyecek.

Bu durum ortaya koymuştur ki Sayın Valimiz devlet temsilciliği yerine iktidar temsilciliğini tercih etmiştir. Bu durum bizleri fevkalade üzüntüye boğmuştur. Çorum kamuoyuna saygılarımla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ