logo

Cengiz Topel’de asfalt serimi başladı

Cengiz Topel Caddesi’nde ikinci etap yol genişletme çalışmalarında son aşamaya gelindi. İkinci etap yol çalışmalarında 35 metreye genişletilen yolda asfalt serimi başladı.

Belediye Başkanı Zeki Gül beraberinde, Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Fen İşleri Müdürü Miktat Yıldırım, Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun ve Kale Mahallesi Muhtarı Ali Şahin yol çalışmalarını yerinde incelediler.

Cengiz Topel Caddesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Zeki Gül, “Daha önce 35 metre genişliğe çıkaracağımızı söylediğimiz Cengiz Topel Caddesinin 615 metrelik kısmında asfalt serimine bugün başladık. Burada sadece yol genişletme çalışması yapmadık. Caddede yol genişleme çalışmalarının yanı sıra önemli alt ve üst yapı yatırımları yaptık. Cengiz Topel Caddemizin sağ şeridinde zemin güçlendirme çalışması için 4 bin 320 metreküplük kazı çalışmamız oldu. Buraya 7 bin 200 ton stabilize ve mekanik dolgu serimi yaptık. 1.000 ton asfalt serimi yapıyoruz.

Caddemizin ikinci etabında ise Küçük Abdullah Caddesi Kavşağı, Kale Mahallesi Muhtarlığımız arasındaki 265 metrelik kısımda zemin dolgu çalışmalarımız devam ediyor. Caddemizde bordür ve kaldırım çalışmalarını tamamlıyoruz. Caddenin sağ tarafında 2 bin metrekare bordür çekildi. 3 bin 200 metrekare karo çalışmamız devam ediyor. Sağ şeridin kaldırımı Kale Mahallesi Muhtarlığına kadar tamamen yenilenecek. Yolun sol şeridinde de Kale Uygulama Okulu Bahçesinin 4,5 metrelik kısmını yola dahil edeceğiz. Kale Okulumuzun perde duvarlarını yeniden yapacağız” dedi.

Burada faaliyetlerini sürdüren bakırcı esnafı ile ilgili açıklama yapan Başkan Gül, “Biliyorsunuz burada bakırcı esnafımız vardı.Bakırcılığın Çorum’da özel bir yeri var. Bu mesleğin yaşaması için Belediye olarak desteğimizi eksik etmiyoruz.Burada kamulaştırma çalışmaları yaptığımız için yol güzergâhında kalan bakıcı esnafımızın mağdur olmaması için kendilerine belediyemize ait eski Oto Galericiler sitesini tahsis etmiştik. Hala bir kısmı burada çalışmalarına devam ediyor. Bir kısmı ise Kerebigazi’de bulunan eski Oto Galericiler sitesinde ticari faaliyetlerine devam ediyor” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ