logo

27 Ağustos 2018

Cengiz Topel’de yol çalışmaları hızlandı

Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan 37 dükkanın kamulaştırılarak yıkılmasının ardından başlatılan yol genişletme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Cengiz Topel Caddesi’nde dükkanların yıkımının ardından başlatılan su ve kanalizasyon hattı çalışmaları sona erdi. Su ve kanalizasyon çalışmalarının ardından yol yapım işine başlandı. Cengiz Topel’de 20 metre olan genişlik 35 metreye çıkartılacak. Caddenin genişletilmesiyle birlikte trafik de rahat bir nefes almış olacak. Belediye Başkanı Zeki Gül, Cengiz Topel Caddesi’nde Askeri Lojmanlardan başlayan noktadan itibaren 850 metrelik kısmı 35 metre genişliğe çıkaracaklarını ifade etti. Belediye Başkanı Zeki Gül, caddede yapılan düzenleme ve genişletme çalışmalarının en kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.

Ulaşımın kolaylaşması için Çorum’un dört bir yanında yol çalışmaların ara vermeden sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Hatırlanacağı gibi Cengiz Topel Caddesi’nde yer alan dükkanları kamulaştırma işlemlerini tamamlamış ve ardından bu işyerlerinin yıkımını gerçekleştirmiştik. Yıkımın sona ermesi ile birlikte caddenin atık su, kanalizasyon ve su şebeke hatlarını yeniledik. Kazı çalışmalarımızın ardından dolgu ve asfaltlama işlerine başlayacağız. Bizim yapacağımız asfaltlama çalışmaları öncesinde ise elektrik tellerinin yer altına alınma işlemleri yapılacak. Caddemiz trafiği yoğun olan bir cadde. En kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ