logo

08 Eylül 2014

Çerkesler ve iş dünyası bu düğünde buluştu

 

Çorum ve bölgenin en büyük gıda toptancılarından biri olan Öz-Ak Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdoğan, oğlu Mustafa Özdoğan’ı evlendirdi. Uzun süre Amerika’da eğitim gören Mustafa Özdoğan, hayatını Esra-İbrahim Akay çiftinin kızları Setenay ile birleştirdi. Görkemli düğünde Şükran ve Mehmet Özdoğan çifti, davetlileri kapıda karşıladı.

Anitta Hotel Balo Salonu’nda gerçekleştirilen görkemli düğün, Çorum’un önde gelen isimleri ile bir çok tanınmış simayı da buluşturdu. Daha önce Çorum’da vali olarak görev yapan şuan Danıştay Üyesi olan Hüseyin Poroy, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Tapu Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, Çorum eski Valisi Nurullah Çakır, Vali Atıl Üzelgün, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, Alaca Belediye Başkanı Muhammed Eyvaz, Sağlık İl Müdürü İsmail Yücel, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Haşim Eğer, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karadağ, Vali Yardımcıları Hacı Osman Ebiloğlu, Ali Deniz Sürmen, Hamdi Bolat ile iş adamları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli düğüne katıldı.

AGAH KAFKAS’TAN YEĞENİNE DESTEK

Çerkez oyunlarının oynandığı görkemli düğün de genç çiftin nikahını Belediye Başkanı Muzaffer Külcü kıydı. Çiftin nikah şahitliğini ise Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ile çiftin yakınları yaptı. Kafkas, teyzesinin oğlu olan iş adamı Mehmet Özdoğan ile yeğeni Mustafa Özdoğan’ı bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Kıyılan nikahın ardından Belediye Başkanı Muzaffer Külcü nikah cüzdanını gelin Setenay Akay’a verdi. Daha sonra okunan duaların ardından çift piste çıkarak Kafkas oyunu oynadı.

ÇERKES DÜĞÜNÜNDE, KAFKAS OYUNLARI

Esra-İbrahim Akay çiftinin kızları Setenay ile Şükran-Mehmet Özdoğan’ın oğlu Mustafa Özdoğan’ın düğün töreni, oynanan Kafkas oyunları ile şenlendi.
Anitta Otel de Cumartesi günü düzenlenen ve görkemli bir şekilde geçen düğün töreninde gelin ile damat Kafkas oyunları eşliğinde salona girdi. Daha sonra genç çift Kafkas oyunu oynadı. Çiftin oyununa salonda bulunanlarda eşlik etti. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün kıydığı nikah sonrasında çift tekrar piste çıkarak, Kafkas oyunu oynadı. Çiftin oyunu salonda bulunanlar tarafından ilgiyle izlenirken, büyük alkış aldı. Düğünde Kafkas topluluğu da sahne alarak salonda bulunanlara doyumsuz bir gün yaşattı.

mustafa-özdoğan-düğün

Untitled-1 copy

Untitled-1 copy

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ