logo

16 Nisan 2018

‘Çerkezcilik yapmam, liyakat önemli’

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, hiçbir zaman Çerkezcilik yapmadığını, kendisi için liyakatın önemli olduğunu söyledi.

Milletvekili Ceylan, Habercim 19’dan Gülesin Ağbal’la yaptığı röportajda, Ağbal’ın “Çorum’daki atamalarda, görevlendirmelerde Çerkezcilik yaptınız mı?” Sorusunu şöyle cevapladı:

BUNU SÖYLEYENLER ART NİYETLİ

“Bir defa şunu söyleyim, kesinlikle böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Bunu diyenler art niyetli. Kim liyakatlıysa, kim nereyi hak ediyorsa ben onun orada olmasını isterim. Ama kimse de kendi aslını inkâr edemez, etmemeli. Birimiz Türk, birimiz Çerkez, birimiz Laz, birimiz Kürt. Sonuçta, meyve veren ağaç taşlanır.”

Ceylan, ayrıca Gülesin Ağbal’ın “2019 seçimlerine dair şahsınız ve Çorum için öngörünüz ne?” Sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Şahsım adına, ben işimi düzgün yapayım, vicdanım rahat olsun yeter. Her yaptığım işte böyle. Çorum adına doğruyu yapacağız. Kendimizi tamamen işimize vereceğiz. Siyasete yeni giren ve mevcut arkadaşlar için de bu böyle. Yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz, dürüst olacağız. Teşkilatçılık anlamında elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve gerisini Allah’ın takdirine bırakacağız. 2019 seçimleriyle ilgili de görev verilirse devam ederiz, verilmezse de Çorum’daki züccaciye dükkânıma geri dönerim. Caminin kenarında çay içmeye devam ederim.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ