logo

04 Haziran 2018

Ceylan’dan AHL Park’ta esnaf ziyareti

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum halkıyla kucaklaşmaya devam ediyor.

Milletvekili Ceylan, esnaf ziyaretlerine dün de AHL Park ile devam etti. AHL Park’ta bulunan esnafı bir bir ziyaret eden Ceylan, partisinin seçim beyannamesi hakkında bilgiler verdi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Çorum’da da kalifiye eleman sıkıntı çeken esnaf ve sanayicilerin olduğunu kaydeden Ceylan, “Kalifiye eleman sıkıntısını İş Kur tarafından düzenlediğimiz programlar ile aşmaya çalışıyoruz. İşverenimiz kendi elemanını kendi yetiştirmiş olurken, kalifiyesiz vatandaşımızın da koluna bir bilezik takmış oluyoruz” dedi.

İstihdam oranı 2023 yılı itibarıyla yüzde 53’e çıkarılacağını belirten Ceylan, “Kadınlarımızın iş gücüne katılma oranı da yüzde 41 düzeyine çıkarılacak. Gelecek 5 yıllık dönemde yılda en az 1 milyon istihdamla toplamda 5 milyonun üzerinde ilave istihdam oluşturulacak” diye konuştu.

GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Ziyaretlerde özellikle genç ve çocuklarla yakından ilgilenen Ceylan, “Gençlerimiz ve çocuklarımız Türkiye’mizin,  yarınlarıdır. Bizde bu düşünce ile yarınlarımız olan evlatlarımız için birçok projeyi hayata geçirdik. Gençlerimizin modern eğitim alması için Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun bütçesini 7 milyar Türk Lirası’na çıkardık.  Bu bütçe gençlerimizin yurt, burs ve kredi imkanlarını artırdı. Bugün gençlerimiz son derece modern yurtlarda kalıyor, artan burs ve kredi miktarlarının sağladığı huzurla yaşıyor” dedi.

Gençler ise Milletvekili Ceylan’a destek sözü vererek, öz çekim yaparak bu günü ölümsüzleştirdi.

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ