logo

18 Ağustos 2018

ÇFK, Çorum turizmine önemli katkılar sunuyor

Çorum’un tanıtımına ve turizmine katkı sağlamak ve bu alanda çalışmalar yapmak amacıyla bir grup gönüllü çalışma başlattı.

İlk çalışma Çorum’da reklamcılık alanında önemli hizmetler veren Birmedya’nın destekleriyle Evciortakışla Göleti’nde gerçekleştirildi. ÇFK ve Çorum Kültür ve Turizm Derneği üyelerinin de yer aldığı tanıtım gezisine katılan fotoğraf sanatçıları ve gönüllüler bir geceyi doğa harikası Evciortakışla Göleti’nde geçirdi. Orada bulundukları süre içerisinde bol bol fotoğraf ve video çekme imkânı bulan fotoğraf sanatçıları amaçlarının Çorum’un bilinmeyen doğa güzelliklerini tanıtmak olduğunu söyledi.

Doğa gönüllüsü ve fotoğraf sanatçısı Abdullah Paydar, bu zamana kadar hem bireysel olarak hem de tamamı gönüllülerden oluşan gruplarla çok sayıda doğa gezileri gerçekleştirdiklerini belirtti. Evciortakışla Göleti’nin de çok bilinmemesine rağmen fotoğraf sanatçıları ve doğa gezileri için çok güzel bir yer olduğunun altını çizen Paydar, buna benzer gezilerin bundan sonra da devam edeceğini vurguladı.

Akşam saatlerinde gölete ulaştıklarını , geceyi çadırlarda geçirdiklerini belirten Paydar, “Gölette güneşin doğuşunu fotoğrafladık. Göleti, tüm açılardan fotoğraflama ve videolarını çekme imkanı bulduk. Ayrıca, sabah erken saatlerde yaklaşık 3 saat süren bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Bu eşsiz güzelliği herkesin görmesini arzu ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ