logo

26 Temmuz 2018

CHP Çorum İl Başkanı tarafını belli etti

Aralarında Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi’nin de imzasının bulunduğu 59 şehrin CHP il başkanları ortak bir basın açıklaması yaptı.

Olağanüstü kurultay için başlatılan imza kampanyasına karşı gelen il başkanları, delegelere “Kurultay çağrılarından vazgeçin” çağrısında bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “İl başkanları bir araya gelmek için her şekilde bir araya gelebilirler. İl başkanları, örgütün her zaman sesine sözüne ses veren kişilerdir. Bir ilde biri söz söyleyecekse il başkanları söyler. Tarafımızı değil, tavrımızı ortaya koymaya geldik” dedi.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ise, “Kamuoyu önünde sosyal medyada basın açıklamaları ve yürütülen olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir. CHP İl Başkanları olarak kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmuyoruz” diye konuştu.

Toplantının sonunda CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener tarafından ortak basın açıklaması metnine imza atan 59 şehrin il başkanlarının isimleri tek tek okundu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ