logo

21 Haziran 2018

CHP İl Başkanı ‘HDP’ iddialarını yalanladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, CHP’nin Çorum’da birinci parti çıkacağı korkusunun karanlık güçleri harekete geçirdiğini söyleyerek, ‘HDP’ye oy çağrısı’ iddialarını yalanladı.

Tüfekçi, yaptığı yazılı açıklamasında dün akşam saatlerinde sosyal medyada aracılığıyla CHP Gençlik Kolları’na aitmiş gibi WhatsApp grubu adı altında bir ekran görüntüsünün kamuoyuna paylaşıldığını belirterek, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Paylaşılan sahte ekran görüntüsünde Gençlik Kolları Başkanı ve Gençlik Kollarına bağlı gençlerin sözde konuşmaları yer alıyor. Bu konuşmada CHP Genel Merkezinin sözde talimatı ile CHP seçmenlerine her evden HDP için bir oy verilmesi şeklinde konuşmalar geçiyor. Bu ve benzeri paylaşımlar içinde bulunduğumuz seçim süreci içinde algı operasyonu yapan bazı karanlık güçler tarafından Çorum Cumhuriyet Halk Partisini yıpratma ve kötü göstermeye yönelik paylaşımlardır. CHP Genel merkezinin böyle bir talimatı kesinlikle yoktur. Bu ve benzeri paylaşımları şiddet ve nefretle kınıyoruz.

CHP’nin adım adım iktidara koştuğunu gören karanlık güçler panik halinde bir karalama ve yıpratma operasyonu yapıyorlar. Fakat CHP köklü bir parti bu ve benzeri paylaşımlarla CHP’yi birileri ile ilintili gösteremeye kimsenin gücü yetmez. CHP seçimde millet ittifakı ile seçim işbirliği yapmıştır bunun dışında hiçbir bir parti ile uzaktan yakından iş birliği ya da desteği yoktur.

Karanlık güçlere buradan bir kez daha sesleniyoruz ne yaparsanız yapın CHP Çorum’da birinci parti olarak iktidar yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ