logo

05 Nisan 2018

CHP’den Çorum Barosu’na kutlama ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve Merkez İlçe Yöneticileri, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Çorum Barosu’nu ziyaret etti.

CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, CHP  İl Başkanı Ali Rıza Suludere, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, CHP Edirne Milletvekilleri Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi, Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan ve il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Avukatlar Günü nedeniyle Çorum Barosu Başkanı Av. Altan Akpınar’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Çorum Barosu Başkanı Av. Altan Akpınar, tüm meslektaşlarının Avukatlar Gününü kutlayarak, ziyaretleri nedeniyle Suludere ve beraberindeki milletvekilleri ve yöneticilere teşekkür etti.

CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere ise,“Yargının kurucu unsurlarından birisi bağımsız savunmadır. Savunma hakkı adil yargılamanın temelidir. Savunmanın temsilcisi olan avukatların olmadığı bir yargılamada hak, adalet ve adil yargılama yoktur. Adil yargılamanın gerçekleşmesi için bağımsız ve tarafsız bir mahkemenin yanında savunmanın da özgür ve bağımsız olması gerekir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi ‘Herkes için adalet, adalet için avukat’ diyoruz. Tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Gününüz kutlu olsun” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ