logo

07 Haziran 2018

CHP’den İskilip, Bayat ve Uğurludağ’a çıkarma

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Adayları Tufan Köse, Burçin Solmaz Polat, Gürsel Yıldırım ve Mehmet Tahtasız ile İl ve İlçe Kadın Kolları, seçim çalışmaları kapsamında İskilip, Bayat ve Uğurludağ ilçelerini ziyaret ettiler.

CHP Milletvekili Adayları, CHP  İlçe Başkanları ve Teşkilat üyeleri tarafından karşılandılar. CHP Milletvekili Adayları İskilip, Bayat ve Uğurludağ’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiler. Esnafın beklentilerini ve sorunlarını dinleyen CHP Milletvekili Adayları, 24 Haziran’da iktidara geldiklerinde, “Esnafımız, çiftçimiz, köylümüz, memurumuz, polisimiz, askerimiz, özetle her kesimden insanı mutlu edecek projeleri hızla hayata geçireceğiz” dediler.

İskilip’in yıllardır bitmek bilmeyen yol çilesine de son vereceklerini söyleyen CHP heyeti, “İskilip bizim güzide bir ilçemiz ve bizler İskilip halkının refahı için elimizden her şeyi yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştular.

Daha sonra Bayat’a geçen heyet burada da Bayat esnafının kalkınması ve refahı için yapılması gerekenleri biran önce hayata geçireceklerini ifade ettiler. CHP’li Adaylar, “Esnafa sözümüzdür CHP iktidarında Kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarında faizlerin yüzde 80’inin silinmesine dönük düzenleme yapacağız ve bu düzenleme ile esnafımız nefes alacak. İlerleyen süreçte esnafın ihtiyaç ve taleplerine yönelik acil eylem planlarımızı biran önce hayata geçireceğiz” dediler.

Ardından Uğurludağ’a çıkarma yapan heyet, Uğurludağ halkıyla sohbet ederek, “Emekliler, Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye alacak. Emeklilerden muayene ve ilaç katılım payı alınmayacak, Emekliler arasındaki eşitsizliği giderecek İntibak Yasası derhal çıkarılacak. Bunlara ek olarak Aile Sigortası uygulamasıyla mevcut sosyal yardımları iki katına çıkarmayı planlıyoruz. CHP’nin Aile Sigortası kapsamında hiçbir hanenin gelirinin bin liranın altına düşmeyeceğini Uğurludağ’dan müjdeliyoruz” şeklinde konuştular.

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ