logo

28 Haziran 2018

Çorum Belediyespor’da altyapı seferberliği

Çorum Belediyespor altyapı antrenörleri Çorum Belediyespor Altyapı Sorumlusu Mustafa Ercan’ı ziyaret etti.

Yeni yönetimle birlikte altyapı sorumluluğu gibi oldukça zor bir görevi üstlenen Mustafa Ercan, ülke düzeyinde rekabet edecek bir alt yapı oluşturmak adına uğraş göstereceklerini belirtti. Sporcuların, antrenörlerin ve tüm çalışanların kendileri için itici bir güç olduğunu belirten Mustafa Ercan, “Çorum Belediyespor Kulübü olarak Türk futbolunun ve Çorum’da sporun geleceği için etik değerlere saygılı ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, akla ve mantığa dayalı, okuyan, araştıran, sorgulayan, teknolojiyi kullanmayı bilen, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve iyi bir sporcu yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Altyapımızda görev yapan hocalarımız ve genç sporcu kardeşlerimizle beraber kurum kültürüne sahip, ilkelerine bağlı, çağdaş ve kurumsal bir yapıda ilimiz sporunun gelişmesine önemli katkılar sunuyoruz. Çorum Belediyespor altyapısındaki tüm birimlerimiz önerilere, eleştirilere açıktır. Paylaşmayı ve topluma karşı hesap vermeyi bir görev sayıyoruz” dedi.

300’E YAKIN SPORCU YETİŞTİRİYORUZ

Çorum Belediyespor Kulübü altyapı sorumlusu Mustafa Ercan akademi liginde mücadele eden U15, U16, U17, U19 ve yerel 11, 12, 13, 14 liglerde 300’e yakın sporcularının bulunduğunu söyledi.

Akademi liginde mücadele eden takımların antrenörleri ile ilgili de bilgiler veren Ercan, “U15 takımımızı Hayrettin Karaca, U16 takımımızı Halil İbrahim Aydoğan, U17 takımımızı Ömer Özer, U19 takımımızı İsmail Atalay Baydur  çalıştıracak. Yerel ligde mücadele edecek olan 11-12-13-14 takımlarımızı da Alparslan Hoşgör, Hayrettin Karaca ve Koordinatör Selim Sümer çalıştıracaklar” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA ERCAN’DAN GENÇ SPORCULARA TAVSİYELER

Çorum Belediyespor Kulübü altyapı sorumlusu Mustafa Ercan, altyapıda mücadele eden genç sporculara önemli tavsiyelerde bulundu. Gençlerin, iyi birer sporcu olarak yetişebilmeleri için çok çalışmaları gerektiğinin altını çizen Ercan, “Yapmanız gereken iki şey var. Birincisi oynadığınız oyunun kurallarını iyi öğrenmek. İkincisi ise oyunu herkes den iyi oynamayı arzu etmek, istemek. Yani yaptığınız işi severek yapmak. Bu iki şeyi yaparsanız başarı sizin olur” diye konuşarak, ahlakın her şeyin üstünde olduğunu da gençlere öğütledi.

SİNAN ÖZDİLLİ’YE TEŞEKKÜR

Çorum Belediyespor Altyapı Sorumlusu Mustafa Ercan geçtiğimiz sezonlarda Çorum Belediyespor altyapı sorumlusu olarak görev alan ve bu zamana kadar yaptığı önemli katkılar nedeniyle Sinan Özdilli ve altyapıya emeği geçenlere teşekkür etti. Ercan, “Başta geçtiğimiz sezonlarda altyapı sorumlumuz olan değerli kardeşim Sinan Özdilli olmak üzere antrenörlerimizi Hüseyin Eğer ve Selahattin Karaca’ya, ayrıca emeği geçenlere bu zamana kadar sağladıkları tüm değerli katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ