logo

10 Haziran 2019

Çorum çiftçisine büyük destek

Çorum Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne hibe edilen araç ve ekipmanlar, Kadıkırı köyünde düzenlenen Tarla Günü etkinliğinde çiftçilere tanıtıldı.

Etkinliğe Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Erol Kavuncu, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya ile çok sayıda çiftçi katıldı.

Etkinlikte konuşan Vali Mustafa Çiftçi, Çorum’da yem bitkileri açığını kapatmak için 770 bin liralık makine ve ekipman desteği sağladıklarını söyledi.

Çorum’da 165 bin kişinin tarım sektöründen geçimini sağladığını belirten Çiftçi, “İlimizde 240 bin büyükbaş, 230 bin civarında küçükbaş, 5 milyon civarında da kanatlı hayvan bulunmaktadır. İlimiz, yumurta üretiminde de 9’uncu sıradadır. Dolayısıyla üreticilerimizin ucuz yem ihtiyacını karşılamak için çiftçi birliklerimize desteklerimiz devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından hibe araç ve ekipmanlar, örnek tarlada çiftçilere uygulamalı olarak gösterildi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ