logo

Çorum MHP’de neler oluyor?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin Çorum’da Belediye Başkan adayını açıklamaması akıllarda soru işareti bırakmaya devam ediyor.

Çorum kamuoyunda MHP’nin aday çıkartmayacağı ve AK Parti adayını destekleyeceği yönünde dedikodular ayyuka çıkarken, hala adayın açıklanmaması ise çıkan dedikoduların partililerde dedikodudan ibaret olmadığı yönünde izlenim oluşturuyor.

Bilindiği üzere 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde MHP’den Çorum Belediye Başkanlığı için Kenan Şahin, Turan Kalıpçı, Ahmet Ertekin, Ahmet Şahinbaş ve Mehmet Karaca aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde Av. Ali Beyaz’ın da Genel Merkeze adaylık başvurusunda bulunduğu şeklinde haberler çıkmış bunun üzerine kendisi ile görüştüğümüz Ali Beyaz, bu bilgiyi doğrulamış ve Genel Merkez’in kendisinin ismini açıklayacağı yönünde beyanatlarda bulunmuştu.

MHP kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre, Av. Ali Beyaz’ın MHP İl Yönetimiyle hiçbir istişarede bulunmadan Genel Merkeze aday adaylığı müracaatı yapmasının ise yönetimde rahatsızlık oluşturduğu ve bu noktada tabanda ciddi bir tepkinin ortaya çıktığı öğrenildi.

Önümüzdeki günler ne gösterecek hep birlikte bekleyip göreceğiz…

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ