logo

Çorum Özel Hastanesi ‘Basın Bayramı’nı kutladı

Çorum Özel Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Bilgili, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Basında sansürün kaldırılışının 110. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başhekim Bilgili, basının toplumun gören gözü, işiten kulağı olduğunu açıkladı. Basın çalışanlarının kamuoyunu bilgilendirme hakkına sahip olduğunu ve devletin çıkarlarını gözettiğini belirten Bilgili, basın mensuplarının halkın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılayan demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu vurguladı.

Başhekim Bilgili, “Basın, toplumun gören gözü ve işiten kulağıdır. Genelde ve yerelde yaşanan hadiseleri topluma yansıtan en önemli araçtır. Özellikle biz yerel basına büyük önem veriyoruz. Bizim hizmetlerimizi şehrimizdeki insanlarımıza anlatacak, yaptığımızı halka ulaştıracak mecra yerel basındır. Bu anlamda bilginin topluma ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve ilkeli yayın anlayışı ile toplumsal değerlere, kişisel hak ve özgürlüklere saygı anlayışı çerçevesinde görevlerini yürüten değerli basın kuruluşlarımız ve basın çalışanlarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler.

Çorum’a ve Çorum halkına vermiş olduğumuz hizmetlerimizin halkımıza ulaşmasında bizlerle birlikte hareket eden basınımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilimizin hak ettiği yere ulaşmasına önemli katkılar sağlayacağına inancım tamdır. Bu duygularla her şart ve koşulda cefakârca çalışan basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ