logo

16 Ağustos 2018

Çorum yatırımlarını Bakanlarla görüştüler

Çorumlu siyasetçi ve bürokratlar, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ziyaret etti.

Her üç ziyarette AK Parti eski İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. İhsan Malatyalı hazır bulundu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, yeni Sağlık Bakanı, Gençlik Spor Bakanı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’na hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını hem de Çorum’da her üç bakanlığa ait yatırımlarla ilgili izah ve talepte bulunduklarını söyledi.

Karadağ, Çorum heyetinin Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmede, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yerine yapılacak yeni diş hastanesi, Yavruturna Sağlık Merkezi’nin yerine yapılacak yeni sağlık merkezi, Diş Hekimliği Fakültesi ile Diş Hastanesi arasında yapılması öngörülen afiliasyon (işbirliği) protokolü, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı başındaki KYK Yurdu’nun hastaneye devri ve kanser teşhis tedavi merkezi, fizik tedavi rehabilitasyon merkezi ve psikiyatri servisinin kurulması hususları görüşüldü.

Çorum heyetinin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yaptığı görüşmede ise Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanındaki KYK yurdunun hastaneye devri, Çorum Belediyesi’nin yaptığı yeni şehir stadı ve spor salonuna mali katkı, mevcut şehir stadı ve müştemilatının durumu istişare edildi.

Çorum heyeti geçmişten gelen mevcut taleplerin durumu hakkında ilgili bakanlara detaylı bilgi verirken, yatırımların bir an önce aktif hale getirilmesini istediler. Sağlık Bakanı,Gençlik Spor Bakanı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı talepleri tek tek not aldı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ