logo

04 Haziran 2018

‘Çorum’a havaalanını AK Parti getirecek’

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, TV19’da yayınlanan Seçim Özel programına konuk oldu. Karadağ, “Çorum’a havaalanını AK Parti iktidarında biz getireceğiz” diye konuştu.

Programın başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aday tanıtım toplantısında yaşadığı diyalogdan bahseden Karadağ, “Bugüne olmadığı şekilde, kadar gerek anket, gerek temayül, gerekse bizim görüşlerimiz dikkate alınarak bir liste yapıldı. Dolayısıyla da bu anlamda kendisine teşekkür ettim. Daha önce de telefon ile kendisi ile görüşmüştük. Özellikle de vatandaşın ilettiği somut tüm görüşleri, hiçbir sansüre yada tarafgirliğe girilmeden iletmiştik. Sayın Cumhurbaşkanıyla da bunları konuştuk” dedi.

İL BAŞKANI POTANSİYEL ADAYDIR

Belediye başkan adaylığı ile ilgili soruyu da yanıtlayan Karadağ, milletvekilliğinde gösterdiği iradeyi belediye başkanlığı seçimleri döneminde de göstereceğini ifade ederek, “Genel Başkanımızla istişare ederiz, teşkilatın başında dur denilirse seve seve göreve devam ederiz, kaşımızı da eğmeyiz. Ama size bir görev var derse de seve seve kabul ederiz. En güzel şekilde de Çorum’a hizmet ederiz. Kaldı ki il başkanı hem milletvekilliği, hem de belediye başkanlığında potansiyel adaydır” diye konuştu.

ÇORUM’A HAVAALANI GELECEK

Çorum’a havaalanı konusunda da açıklamalarda bulunan İl Başkanı Karadağ, Çorum’un birinci önceliğinin hızlı tren ve yük treni projesi olduğunu söyledi. Sadece projesi için 20 trilyon harcanan demiryolu hattı ile ilgili gelişmelerin olumlu yönde ilerlediğini anlatan Karadağ, “Biz havaalanını da Çorum’a yapacağız. Merzifon Havaalanına Çorum adı eklenmesine özellikle ben karşıyım.

Başbakanın geldiğinde gündeme geldi, hemen eklenmesini istedi, ama ben karşı çıktım. Kesinlikle istemediğimizi söyledim. Çorum ismi eklendiğinde biz siyasiler olarak gittiğimizde zaten havaalanınız var diyecekler. Bunu niye dedirtelim. En az 20-30 yıl gözlerine bakıp duracağız. Ama, şimdi Yozgat’a yapıyorsunuz, bize de yapmanızı istiyoruz diyebiliriz. AK Parti iktidarında Çorum’a havaalanını getireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ