logo

Çorum’da fidan seferberliği

Çorum’un Sungurlu ilçesinde Orman Haftası etkinlikleri kapsamında 800 fidan daha toprakla buluşturuldu.

Toki Mehmet Akif ilkokulunda gerçekleştirilen etkinliğe Kaymakam Mitat Gözen, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi, Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemi belirten konuşmadan sonra öğrencilerin şiir okuması ve ormanla ilgili slayt gösterisi sunulmasının ardından Mahmatlı köyünde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Bayat’ta da bin 600 fidan toprakla buluşturuldu 

Çorum’un Bayat ilçesinde Orman Haftası etkinlikleri kapsamında bin 600 fidan toprakla buluşturuldu.

Kaymakamlık Hatıra Ormanı’nda düzenlenen fiden dikim töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Oğuzhan Ocak, öğrencilere çağrıda bulunarak, “Bu fidanlar da sizin gibi ülkemizin geleceği. Hepinizin dikili bir fidanı olmalı. Ancak sadece fidan dikmeniz yeterli değil. Onların bakımını yapıp büyütmeniz ve korumanız gerekir. Ülkemizin büyük bir kısmı ormanlarla kaplı. Bir fidanın büyüyerek ağaç olması toprağın ona can vermesi çok önemli. Ormanları korumanın önemini zaten biliyoruz. Bu konuda toplumsal duyarlılığı arttırmalıyız. Gerek orman yangınların önlenmesi, gerek çevrenin temiz tutulması manasında hepimize görev düşüyor” dedi.

Etkinlikte İskilip Orman İşletmesi tarafından Kaymakam Ocak’a üzerinde 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşların adının yazılı olduğu kütük hediye edildi. Fidan dikim törenine Bayat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Lafçı, daire amirleri ve öğrenciler katıldı. (İHA)

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ