logo

14 Haziran 2018

Çorumlu esnaf birlik ve beraberlik için dua etti

Çorum esnafı yüzyıllardır devam eden ve bir Ahi geleneği olan Arife Duası geleneğini sürdürüyor.

Her yıl Ramazan ayının son günü düzenlenen Arife Duası’nda bayramlaşma fırsatı bulan esnaf ve sanatkarlar birlik, beraberlik ve helal kazanç için hep birlikte dua etti.

Oto Tamirciler Esnaf Odası, Çilingirciler ve Sobacılar Odası, Kalaycılar ve Hırdavatçılar Odası ile Dikici ve Kunduracılar Odası tarafından düzenlenen Arife Dualarına Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, ÇESOB Başkanı Recep Gür, TSO Meclis Başkanı Yılmaz Kaya, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İYİ Parti Milletvekili Adayları Mehmet Fatih Arslan ve Sefer Yılmaz, ÇESOB Yönetim Kurulu üyeleri, Oda Başkanları ve çok sayıda esnaf katıldı.

Duanın ardından konuşan ve birlik ve beraberliğin önemine değinen Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, Ramazan Bayramı’nın tüm İslam Alemi ve ülkemize hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, her yıl düzenlenen geleneksel esnaf dualarında kendilerini yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Zeki Gül’e teşekkür etti.

Belediye Başkanı Zeki Gül ise, geçici ve ebedi olmayan bir dünyada birbirimizi kırarak, dökerek bir şey elde edemeyeceğimizi çok iyi bilmemiz gerektiğini belirterek, “Şu mübarek güzel günler bizi biz yapan değerler ve birbirimize olan bağlılığımızı artırsın. Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ