logo

07 Ağustos 2019

Nazar değmesin!

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Bulgaristan’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 60 kiloda dünya ikincisi olan Milli Güreşçimiz Mert İlbars’ı makamında kabul ederek, “Çorumlu yaparsa böyle yapar, şampiyon olur” dedi.

Milli Güreşçimiz Mert İlbars, beraberinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, İlçe Müdürü Halil Yurt ve Milli Güreş Antrenörü Çelebi Bayır ile Vali Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette Milli Güreşçimiz Mert İlbars’a üzerinde Nazar Ayetinin bulunduğu tablo hediye eden Vali Çiftçi, “Başarılarından dolayı, nazar değmesin diye veriyoruz” diye konuştu.

İlçe ve İl Müdürlüğünü tebrik eden Vali Çiftçi, “Dünya şampiyonasını ikinci sırada tamamlamak küçümsenecek bir başarı değil. Dünya, Olimpiyat ve Türkiye şampiyonluğu gibi daha güzel başarılar diliyorum. Başarıların daim olsun. Bunu taçlandırmak, zirveye ulaştırmak, son aşamaya getirmek lazım.

Biraz daha gayret edilince bunu da gerçekleştireceğine inanıyorum. Sporcumuz daha genç önünde uzun yıllar var. Biraz daha gayret ettiğinde şampiyon olacağına inanıyorum. Biz güveniyoruz, bekliyoruz. Meşhur sloganla; Çorumlu yaparsa böyle yapar, şampiyon olur” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ