logo

03 Ağustos 2019

‘Çorumspor’u siyasete kurban ettirmem’

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, dün olduğu gibi bugünde Çorumspor’u asla siyaset malzemesi yaptırmayacağını söyledi.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, kentte görev yapan yerel ve ulusal gazetelerin temsilcileriyle Havuzbaşı Cafe & Restaurant’ta kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda bir basın mensubunun “Yeni Çorumspor Kulübü Başkanı Fatih Özcan’a siyasi görüşünden dolayı mı destek verilmiyor” şeklindeki sorusunu cevaplayan Milletvekili Ceylan, Yeni Çorumspor’un şehirde yaşayan tüm renklerin ortak paydası olduğunu belirterek, “Kimsenin Yeni Çorumspor’u siyasi rant kapısı yapmasına izin vermeyiz” dedi.

Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan’ı 15 yıldır tanıdığını vurgulayan Ceylan, “AK Parti’nin tüm kademeleri merkezi bir çatıdır. Çorumspor’u siyasete dahil ettirmem. Çorumspor bizim ortak paydamız. Çorumspor’da siyasi ranta izin vermem. 1967 yılından bugüne kadar belediye başkanları Çorumspor’a ne yaptılarsa bugün de belediye başkanı onu yapar, yapacaktır. Çorumspor sahipsiz kalmaz. Siyasi rant elde etmek lazımsa buna en çok hakkı olan AK Parti’dir. Biz siyasi rantı değil, ortak paydamız Çorumspor’u düşünüyoruz. Kimse kütükçülük yapmasın. Kimse selden kütük kapmasın” diye konuştu.

HAVAALANI MÜJDESİNİ İNŞALLAH CUMHURBAŞKANIMIZ VERECEK

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı ise, Çorum’a yapacakları Adliye Sarayı ek binası, havaalanı ve Acemi Birliği yatırımlarının yakından takipçisi olduklarını belirterek, Bakanlarla yaptıkları görüşmeler hakkında da basın mensuplarını bilgilendirdi. Ahlatcı, havaalanı müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eylül ya da Ekim ayında Çorum’a yapacağı ziyarette kendisinden duymak istediklerini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Cahit Tural ile yapılan görüşme hakkında da bilgi veren Ahlatcı, “Benim daha çok önem verdiğim havaalanı hususunda da önümüzdeki hafta ya da bayramdan sonra bir görüşme daha yapmayı düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımız Çorum’a geldiğinde bu konuda belli bir mesafe katetmiş olarak Cumhurbaşkanımızın ağzından müjde almayı umuyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ