Çorum’un en prestijli merkezi hizmete girdi

11 Mart 2015 - 14:30

 

DSC_0076

Al-Ka İnşaat tarafından yapılan Çorum’un en prestijli Kültür Merkezi, Buharaevler Mahallesi’nde hizmete girdi.

İçerisinde buz pateni pisti, bowling salonu, fitness salonu, sauna, spor salonu, engelli eğitim merkezi ve küçük ve büyükler için yüzme havuzu bulunan Buhara Kültür Merkezi, 12 milyon 750 bin TL’ye mal oldu.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, hizmete giren Kültür Merkezi’nin kapılarını bugün düzenlediği basın toplantısıyla basın mensuplarına açtı. Başkan Külcü, Buhara Kültür Merkezi’nin Çorum Belediyesi’nin en prestijli eserlerinden biri olduğunu ifade ederek, “Burada sadece Çorum için değil Türkiye için örnek olabilecek bir çalışma yapalım dedik. Bugüne kadar yapılmış eserlerin içerisinde, hakikaten ehemmiyetle üzerinde durduğumuz bir eser oldu. Kültür merkezi aslında böyle bir eser için az kalıyor. Burası bir yaşam merkezi. Başka bir ifadeyle, bizlerin insanımıza nasıl baktığımızın, vatandaşlarımıza verdiğimiz değerin en güzel ifadesi. Buhara Kültür Merkezimiz, kadınlarımız için, gençlerimiz için, öğrencilerimiz için bütün imkanların kendilerini geliştirmesi için adeta seferber edildiği çok büyük bir proje. İnsanlık hiçbir zaman aynı yerde kalmıyor. Hayat sürekli yenileniyor. İnsanın hayatında sürekli bir değişim söz konusu. İşte bu eserimiz, değişimin, yenilenmenin bir yansıması. Başka bir ifadeyle ‘Modern bir Külliye’ diyebiliriz. Eşrefi mahlukat olan insana faydalı olma düşüncesiyle hareket edildiğinde eşyanın nasıl insana hizmet aracına dönüştüğünü birlikte görüyoruz. Biz gençlerimizle, velilerimizle, yaşlılarımızla, engellilerimizle birliği, beraberliği ve onlara yapılan bu hizmetleri çok önemsiyoruz. Yeniyi bulmak için, iyiye ermek için; okumaya, araştırmaya ve üretmeye ihtiyacımızın olduğunun farkındayız” dedi.

buhara_kultur_basin_toplantisi (14)

BUHARA KÜLTÜR MERKEZİ ÇORUM’A RENK KATACAK

Buhara Kültür Merkezi’nin Çorum’a renk katacağını kaydeden Muzaffer Külcü, “Kültür merkezimiz elbette Buhara Mahallesi’ne büyük katkı sağlayacaktır. Ama asıl Çorum için hatta civar illerimiz için önemli bir eser oldu. Burada yapılan çalışmalarla Çorum’un eğitim, kültür, spor hayatı daha faal olacak. Şimdiden milli eğitimden sonra en büyük eğitim kadrosuna sahip olan belediyemiz, bu merkezle birlikte daha da büyüyecek. Buhara Kültür Merkezi tam bir prestij yatırımıdır. Belediyenin hizmet anlayışındaki değişimi sadece bu binayı görenler bile fark edebilir. Maliyeti, tefrişatı da dahil olmak üzere 12 milyon 750 bin TL’dir. Burayla beraber derslik sayımız ise 100 oldu. MEM’den sonra Çorum’un 2. eğitim kurumu olduk. Bu şehrin ve ülkenin geleceği gençlerin daha iyi bir eğitimle yetişmesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

buhara_kultur_basin_toplantisi (3)

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİR BİR TUTTUK

6 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde verdikleri sözleri tuttuklarını dile getiren Külcü, “Stadyum ve Arasta dışındaki sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Bu eserleri şehrimize kazandırırken siyasal polemiklerin içinde olmamaya özen gösterdik. Biz eser ve hizmet siyasetini tercih ediyoruz. Belediyemize yüzde 70’e yakın güven endeksi var. Bugün seçim olsa Çorumlu vatandaşların bizleri tekrar göreve layık göreceklerini yapılan memnuniyet anketlerinden anlıyoruz. Bizim için 243 bin hemşerimizin her biri birbirinden kıymetlidir. Emanetin gerçek sahipleri bu şehirde yaşayan insanlardır. Bizde onların kutsal emanetini en iyi şekilde korumaya ve temsil etmeye özen gösteriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Yabacıoğlu, Turhan Candan ve Alper Zahir ile İl Genel Meclisi üyeleri de eşlik etti.

buhara_kultur_basin_toplantisi (7)

buhara_kultur_basin_toplantisi (8)

buhara_kultur_basin_toplantisi (9)

buhara_kultur_basin_toplantisi (10)

buhara_kultur_basin_toplantisi (11)

buhara_kultur_basin_toplantisi (12)

buhara_kultur_basin_toplantisi (13)

buhara_kultur_basin_toplantisi (15)

buhara_kultur_basin_toplantisi (16)

buhara_kultur_basin_toplantisi (17)

buhara_kultur_basin_toplantisi (18)

buhara_kultur_basin_toplantisi (19)

buhara_kultur_basin_toplantisi (20)

buhara_kultur_basin_toplantisi (21)

buhara_kultur_basin_toplantisi (22)

buhara_kultur_basin_toplantisi (23)

buhara_kultur_basin_toplantisi (27)

buhara_kultur_basin_toplantisi (29)

buhara_kultur_basin_toplantisi (30)

 

 

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

corumpost.com, 10 Mayıs 2014 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Sitemiz İHA abonesidir. Tüm hakları saklıdır.