logo

30 Haziran 2018

Çorum’un ilk Uzman Diyetisyeni oldu

Çorum Özel Hastanesi’nde Diyetisyen olarak görev yapan Merve Damar, uzmanlığını tescilledi. 2016 yılında başladığı Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümündeki uzmanlık eğitimini tamamlayarak Uzman Diyetisyen oldu.

Çorum Özel Hastanesi’nde 2015 yılından bu yana Diyetisyen olarak görev yapan ve Çorum halkının çok sevdiği ve tercih ettiği Diyetisyen Merve Damar, Çorum’da görev yapan ilk Uzman Diyetisyen oldu.

Uzmanlığı ile ilgili olarak Çorum halkına ve hastane yönetimine teşekkür eden Damar, “Çorum halkı beni sevdi ve bana güvendi. Tüm halkımıza beni tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Ayrıca hastane yönetimine de eğitim sürecinde tüm şartlarda tarafıma yapmış oldukları destekleri için teşekkür ediyorum”diye konuştu.

Merve DAMAR kimdir?

Merve Damar, 1991 yılında Çorum’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladı. Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü 2014 yılında bitirdi. Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde 2016 yılında ihtisasına başladı. 2018 yılında ihtisasını tamamlayarak Uzman Diyetisyen statüsüne kavuştu. 2015 yılından itibaren Çorum Özel Hastanesi’nde Diyetisyen kadrosunda hizmet veriyor. 2018 yılı itibariyle de Uzmanlığını alarak Çorum’da ilk Uzman Diyetisyen olarak Çorum Özel Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ