logo

Çorum’un yeni Şehri Emin’i kim olacak?

Çorum’da bazı isimleri şimdiden Belediye Başkanlığı koltuğu heyecanı sardı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Şubat ayında Çorum’da yaklaşık 9 yıl Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve kentin değişim dönüşümünde büyük rol oynayan Muzaffer Külcü’nün görevden alınmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül Belediye Başkanı olarak atanmış ve Belediye Meclis üyelerinin oy çokluğu ile Belediye Başkanı seçilmişti.

Önümüzdeki Kasım ayında yapılması öngörülen yerel seçimlere ise yaklaşık 4 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bu bağlamda bazı siyasal araştırma şirketleri de halkın nabzını şimdiden tutmaya başlarken, vatandaşlara gönderdikleri SMS’lerle “Şehrinizde Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?” sorusunu yöneltiyor. Vatandaşlar tarafından önce şaşkınlıkla karşılanan SMS’ler daha sonra yerini heyecanlı bir yarışa bırakmış durumda.

BELEDİYE SARAYI BU YIL BİTECEK

Çorum’da “Taş Bina” olarak adlandırılan Belediye Başkanlığı Binası yerine Akşemsettin Cami karşısında yapımı devam eden Belediye Sarayı’nın bu yıl içerisinde tamamlanması öngörülürken, Belediye Sarayı Başkanlık Koltuğuna hangi ismin oturacağı ise merakla bekleniyor.

“ZEKİ GÜL” İSMİ BAŞTA GELİYOR

AK Parti ülke genelinde adaylarını ince eleyip sık dokurken, AK Parti’den Çorum Belediye Başkanlığına aday adayı olması beklenen isimler arasında ise mevcut Belediye Başkanı Zeki Gül başta geliyor. Başkan Gül’ün geçmiş 9 yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı tecrübesinin yanı sıra son 7 aylık Belediye Başkanlığı sınavını başarıyla verdi ve kalan 4 ayını da aynı şekilde sürdürmesi bekleniyor. Geçmiş dönem Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’den teslim aldığı hizmet bayrağını başarıyla dalgalandıran ve belediyede adaletli bir yönetim şekli uygulayan Zeki Gül’ün kuvvetli ihtimal yeniden aday olması bekleniyor.

AK PARTİ’DE “MEHMET KARADAĞ” SESLERİ

AK Parti’de Belediye Başkanlığı için adı geçen diğer isim ise mevcut İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ. Karadağ, bilindiği üzere partinin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerinde görev alan ve partisinin başarısı için çabalayan isimler arasında yer alıyor. Karadağ’ın da Belediye Başkanlığına aday olacağı sadece bugün değil aylardır Çorum kamuoyunda dilden dile dolaşıyor. Karadağ ise her söyleminde “Görev istenmez, verilir” ifadelerini kullanırken, kendisinin de Belediye Başkanlığına sıcak baktığını bu kelimelerle dile getiriyor.

CHP’DE “ÖZGÜR KILIÇ” AĞIR BASIYOR

Gelelim Cumhuriyet Halk Partisi’ne. CHP’de şuan için yaprak kımıldamıyor ama Belediye Başkanlığı için İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Özgür Kılıç’ın ismi ön plana çıkıyor. Belediye Meclis üyeliği yaptığı dönemlerde şehrin başta trafik problemi olmak üzere diğer tüm sorunlarına vakıf olan Kılıç’ın, Belediye Başkan adayı olmaması veya gösterilmemesi için önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Bilindiği üzere Kılıç, genel seçimler öncesi partisinden milletvekili aday adayı olmak için Belediye Meclis üyeliğinden istifa etmiş ancak CHP Genel Merkezi Kılıç’ı sıralamaya koymamıştı. Genel Merkez, Özgür Kılıç’ı Belediye Başkanlığı için düşünüyordur, kim bilir?

MHP’DE “MEHMET AKİF ARAS” RÜZGARI

MHP’de genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde de Mehmet Akif Aras rüzgarı esmeye devam edecek gibi görülüyor. Belediye Başkanlığı için Milliyetçi Hareket Partisi’nde de herhangi bir isim ön plana çıkmış değil ama 24 Haziran genel seçimlerinde İYİ Parti’ye rağmen partisinin oyunu artıran MHP Çorum 1. Sıra Milletvekili adayı Mehmet Akif Aras’ın aday gösterilmesi kaçınılmaz bir gerçek.

İYİ Parti ve Saadet Partisi’nde ise şuan için herhangi bir ismin adı dillendirilmiyor.

Satılmış İNAÇ (corumpost)

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ