logo

18 Mayıs 2018

İLANDIR

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Türk milletini aydınlığa kavuşturan, istiklal mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs’ın Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmiş bir bayram olduğunu ifade eden Başkan Şahiner, “O, ‘Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır’ sözüyle Türk gençliğinin sonsuz vatan aşkına olan güvenini vurgulamış ve milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıktığı 19 Mayıs tarihini Gençlik ve Spor Bayramı olarak gençliğe armağan etmiştir” dedi.

Başkan Şahiner, mesajında gençlere ise şöyle seslendi: “Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız. İnanıyorum ki, cumhuriyetin yılmaz bekçisi olan gençlerimiz, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında yüksek sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, şartlar ne olursa olsun çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceklerdir.

Temennim, her bir gencimizin huzurlu, mutlu ve gelecek kaygısı taşımadan yaşayacağı günlere yakın bir zamanda ulaşmalarıdır. Bu vesileyle büyük Türk milletinin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyorum. 99 yıl önce başlattıkları bağımsızlık mücadelesi neticesinde, bizlere vatan kazandıran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, muhterem anılarını saygı, minnet, hürmet ve hayranlıkta yad ediyorum.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ