logo

‘Dedikoduyla geçirecek boş zamanımız yok’

Belediye Başkanı Zeki Gül, geçtiğimiz günlerde Çorum Belediyesi tarafından yapılan Sosyal Doku Analizi çalışması hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili sert konuştu.

Kendisinin boş dedikodularla geçirecek zamanının olmadığını ifade eden ve basında çıkan söz konusu olan haberleri eleştiren Başkan Gül, “Biz şehrin bugünü ve yarını için gece gündüz çalışırken, dedikodudan başka işi olmayan, işi dedikodu fitne olan vatandaşlarda boş durmuyorlar. Sosyal medya referanslı dedikodularla bize ayar vermeye çalışıyorlar. Kimse kusura bakmasın dedikoduyla geçirecek boş zamanımız yok. Amacı üzüm yemek olan başımızın tacıdır. Amacı bağcıyı dövmek olana da hiç eyvallahımız yok.

İstediği internet sitesine girsin, ne halt yerse yesin, istediği gazeteye servis yapsın bizim abdestimizden şüphemiz yok. Hemşehrelerimizle sıcak temas kurmanın en kestirme yolu olduğuna inandığım bir çalışma yapıyoruz. Vatandaşla temas kurmanın en samimi yolunu sadece bir kahveye indirmek gibi basitleşmek ve bunu yaparken de belediye başkanının şahsını ve çocuklarını rahatsız edecek ahlak ve terbiye dışı uygulamalara ve iftiralara girmek gerçekten bir Çorumlu vatandaş olarak alçak bir hareket olarak görüyorum.

Bunu yapanların kim olduğunu biliyorum devlet adamı mantığıyla bunu açıklamıyorum. Kimseye iftira etmek istemiyorum. O gazete sahiplerini aradım. Bir tanesini aradım, anlattım. ‘Başkanım benden ne istiyorsun’ dedi. ‘Hiçbir şey istemiyorum bu gece vicdanınla baş başa kal ve uyuyama inşallah’ dedim. Bir adamın yamuğu eksiği olursa böyle rahat konuşmaz. Belediyeden bir TL şahsi menfaatine kullandı diyen var da açıklamıyorsa alçaktır, iftira edende bin defa alçaktır. Belediyenin bize düşen helalini bile almadığımı burada açıklamak istemiyorum arkadaşlarımız bilir” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ