logo

‘Diş Hastanesi yeşile zarar vermeden yapılsın’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Ağız Diş Sağlığı Merkezi yerine Diş Hastanesi yapılması kararını desteklediklerini söyledi.

Son günlerde Bahabey Caddesi üzerinde bulunan Ağız Diş Sağlığı Merkezi yerine yapılması planlanan Diş Hastanesi konusunda yaşanan tartışmalara CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi de katıldı. Tüfekçi yaptığı yazılı açıklamada, Çorum Belediye Meclis toplantısında Çorum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin de içinde bulunduğu alan ile ilgili plan değişikliğinin görüşüldüğünü hatırlattı.

İmar Komisyonu tarafından Belediye Meclisi’nde gündeme getirilen maddeye göre, Çorum Valiliği ve Sağlık Müdürlüğü’nün ihtiyacı doğrultusunda söz konusu alana 3 ayrı blok inşa edilmesinin planladığı gerek yerel basında gerekse ilgililerin açıklamaları ile tüm kamuoyu ile paylaşıldığını anlatan Tüfekçi, Belediye Başkanı Zeki Gül ve
AK Parti İl başkanı Mehmet Karadağ’ın da konuyla ilgili açıklamalarının olduğunu dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Çorum halkının yararına yapılacak her türlü hizmete destek vereceklerini bir kez daha hatırlatan Tüfekçi, “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin aynı yerinde ve yeşile ve doğaya zarar vermeden modern bir hastane yapılması Çorumlular olarak hepimizin ortak beklentisi. Hem bölge insanı açısından hem de Çorum halkının kolayca ulaşabilmesi sebebiyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin aynı yerinde yapılması isabetli bir karardır ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak destekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ