logo

19 Eylül 2016

‘Eğitimde son 14 yılda büyük atılımlar yapıldı’

ders-zili-caldi copy

AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Türkiye’de eğitim sisteminin giderek güçlendiğine ve ilerlediğine dikkat çeken Bekiroğlu, yeni eğitim-öğretim yılının, geleceğin teminatı olan çocukları ve bu ülkenin lokomotifi olmaya namzet gençleri, vatan sevgisi, milli birlik ve beraberlik bilinciyle yetiştirmeye odaklı olmasını temenni etti.

Türkiye’nin tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de son 14 yılda büyük atılımlar yaptığına ve AK Parti hükümetleri tarafından en büyük bütçenin eğitime ayrıldığını vurgulayan Rumi Bekiroğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Eğitim alanında gerçekleştirilen yenilikler, kaliteli eğitim-öğretimin önünü açmıştır. Bu vesileyle geleceğimiz olan gençlerin daha iyi yetişebilmesi için bütün çabalar olağan üstü bir şekilde gösterilmeye devam etmektedir.

Bilimde, kültürde, sanatta ve diğer bütün alanlarda verimli bir gençlik aynı zamanda ülkemizin de refah seviyesinin yükselmesi anlamına gelmektedir. Bütün bunların yolu eğitimden geçmektedir. Bu kazanımları sağlamak ve daha da ileriye taşımak için eğitime yapılan yatırımlar her yıl biraz daha artmaktadır. Bu da hükümetlerimizin eğitime verdiği önemi gözler önüne sermektedir. Bu ilerlemeler kaydedilirken ülkemizin hızlı ilerleyişini hazmedemeyen bazı hain odaklar eğitime de sızmış ve bu gidişatı durdurma çabası içerisine girmişlerdir. FETÖ terör örgütü buna en iyi örnektir.”

15 TEMMUZ EĞİTİMİ DE HEDEF ALDI

“15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain kalkışmada hedeflerden biri de eğitimdi” diyen AK Parti İl Başkanı Bekiroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 40 yıldır bu ülkenin başta eğitim sistemi olmak üzere birçok kurumuna sızan FETÖ Terör Örgütü, 17-25 Aralık süreciyle gerçek yüzünü göstermiş, 15 Temmuz’da ise ülkeyi tamamen yok etmek üzere hain kalkışmayı gerçekleştirmiştir. Bu kalkışma ve bu örgütün eğitim sistemimizde açtığı yara büyük olmakla birlikte iyi bir fırsat olmuştur. Zira bu kalkışma ile eğitim sistemine kötü bir ur gibi yerleşen bu hainlerin tümü sistem dışına itilmiş ve daha iyi bir gelecek için zemin hazırlanmıştır.

2023 HEDEFLERİNE GİDEN YOL EĞİTİMDEN GEÇİYOR

FETÖ’cü hainlerin eğitim sistemimizde açtığı yara süratle kapatılarak ülkemiz yoluna devam etmektedir. Türkiye’miz 2023 hedeflerine ulaşmayı yine eğitimden alacağı destekle başaracaktır. Türkiye’de geçmişte ön sıralarda yer bulamayan eğitim sistemimiz Ak Parti hükümetleriyle büyük bir yükseliş göstermiş ve yükselmeye de devam etmektedir. Sağlanan güçlü altyapı ve yaratılan farkındalık sayesinde Türkiye’de artık çocuklara en iyi eğitimi vermenin gayreti içerisindeyiz.

ÖĞRENCİLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Türkiye’de en çok istismar edilen alan eğitimdir. Bu sebepledir ki eğitimini düzgün alamayan veya yanlış alan çocuklarımız, gençlerimiz terör örgütlerinin pençelerine düşmekte ve hain emellere alet olmaktadırlar. Bu konuda öğrenci velilerine ve milli bilince sahip eğitimcilere büyük görevler düşmektedir. Çocuklarımızın zihin yapısını biçimlendiren öğretmenler öğrencilerine vatan ve millet sevgisi aşılamalı ve onları geleceğe bu şekilde hazırlamalıdır.

Ülkemizin geleceği olan bu günün çocuklarına verilecek iyi bir eğitim yarının refahı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda 2053 ve 2071 vizyonunun da teminatı olacaklardır. Bu vesileyle 2016-2017 eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize, eğitimcilerimize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, yarınımız olan çocuklarımıza yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum.”

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ