logo

02 Mayıs 2018

Esnaf temsilcileri ‘GÜR’ledi

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)’a bağlı il ve ilçe esnaf odalarında 1 Ocak’ta başlayan Olağan Genel Kurul süreci 1 Mayıs’ta gerçekleştirilen Birlik Başkanlığı seçimleri ile tamamlandı.

ÇESOB Olağan Genel Kurulu’nda ise mevcut Başkan Yalçın Kılıç ile Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Recep Gür’ün yarıştığı kongrede kazanan Recep Gür oldu. Gür, 167 delegenin oyunu alarak Birliğin yeni Başkanı olurken, Yalçın Kılıç ise 122 oyda kaldı.

Divan Başkanlığını Tokat Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Bekçi’nin yaptığı Genel Kurul’un katip üyeliklerini ise Bilal Karatağ, Halil Taşkaldıran, Adnan Tığlı ve Hüseyin Coşkun yaptı. Divana tutanakların imzalama yetkisinin verilmesinin ardından ise Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu faaliyet raporları okunarak müzakere edilen kongrede gelir, gider, bilançolar ayrı ayrı okunarak kabul edildi. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibra edilmesi ile devam eden kongrede yeni dönem çalışma programı, 2018 yılı tahmini bütçesi, Yönetim Kurulu aylık ücretleri, huzur hakları, yolluk ve konaklama ücretleri de oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra konuşmalara geçildi. Konuşmalarda gerek Yalçın Kılıç gerekse Recep Gür birlik beraberlik mesajları verdi. Kongrede gündem dışı söz alan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Köse ise odalarının bu dakikadan sonra Birlik Başkanı adaylarının Recep Gür olduğunu ifade etti. Köse’nin bu çıkışı sonrası ise salon adeta buz kesti.

Son olarak seçimlere geçildi. Yapılan seçim sonunda Recep Gür, 167 delegenin oyunu alarak Birliğin yeni Başkanı olurken, Yalçın Kılıç ise 122 oyda kaldı. Recep Gür Başkanlığı’ndaki Birlik Yönetim Kurulu Erdal Kolaylı, Burhan Balcı, Fevzi Bilgin, Lütfü Barut, Nesimi Özkubat ve Selami Koçyiğit’ten oluşurken, Birlik Denetim Kurulu Mutlu Karslı, Sedat Ek ve Erdoğan Yılmaz’dan, Disiplin Kurulu ise Halil Gürbüzer, Hakkı Vargeloğlu ve Fahrettin Karademir’den oluştu.

Bu arada Birlik Başkanlığı’na seçilen Recep Gür, kongre sonunda yaptığı teşekkür konuşmasında 9 yıllık hizmetleri için Yalçın Kılıç’a teşekkür ederken, daha sonra kutlamaları kabul etti, kendisine destek veren esnaf ve sanatkarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ