logo

08 Mayıs 2018

Fatih Özcan’ın 3 yıllık planı hazır

18 Mayıs’ta yapılacak Olağanüstü Kongre öncesi Çorum Belediyespor Kulübü Başkanlığına talip olan kulübün eski Mali Asbaşkanı ve Almila Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Özcan, 3 Yıllık bir proje kapsamında Çorum Belediyespor’a hizmet etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Zeki Gül ile makamında bir araya gelen ve Başkan Gül’ün yönetimini oluşturması için görevlendirdiği Fatih Özcan, adaylık açıklamasından bugüne kadarki süreçte Çorum Belediyespor camiasının yoğun ilgi ve teveccühü ile karşılaştığını ve bunun da kendisini gururlandırdığını ifade etti.

Hem camianın hem de belediye Başkanı Zeki Gül’ün kendisine duyduğu bu güveni boşa çıkarmamak adına elinden gelenin en iyisini yapmak için çalışacağının altını çizen Özcan, açıklamasının devamına şu görüşlere yer verdi: “Çorum Belediyespor Başkanlığına aday olmak, 600 bini Çorum’da yaklaşık 2.5 milyon Çorumlunun vebaline ortak olmak demektir. Ben en azından böyle düşünüyorum. Yıllardır şampiyonluk özlemiyle yanıp tutuşan bu camianın beklentisine karşılık vermek en asli görevimiz. Ancak bunu yaparken de belli bir realite üzerinde hareket etmek gerekiyor. Camiamızın şampiyonluğu büyük bir özlemle beklediğini çok iyi biliyorum lakin ben 3 yıllık bir proje ile bu beklentinin daha üstünde bir başarıyı yakalamak için çaba göstereceğim.

Geçmiş yıllarda benim de yönetimde görev aldığım dönem dahil yüksek beklentiyi karşılamak için yanlış hamleler yaptık. Bu seneyi saymazsak hemen her sene 2.Lig’in kapısından döndük. Manevi kaybın yanında maddi anlamda da hiç de küçümsenemeyecek paralar harcandı. Cebindeki 1 lirayı verip maça gelen, takımı kaybettiğinde ağlayan ve hafta sonu zehir olan kardeşlerim var. Ben bu yola çıkarken Allah’ın rızasını kazanıp adaleti sağlamaktan başka bir kaygı taşımadım. İşte bu yüzdendir ki üzerime aldığım bu büyük sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek durumundayım.

Bahsettiğim 3 yıllık proje kapsamında ilk yıl şampiyonluk olmazsa olmazımız değildir. Tabi ki Çorum Belediyespor’a yakışır bir kadro kuracağız ancak önceliğimiz, hem yönetimde hem teknik ekipte hem de futbolcu kadrosunda istikrarı yakalamaktır. 3 sezon üst üste Çorum Belediyespor forması giymiş bir futbolcu ismi söyleyebilir misiniz bana? Çorum’da yetişmiş kaç genç kardeşimiz Kırmızı-Siyahlı formayı giyebiliyor? Başarının sırrı her hattıyla istikrarda saklıdır. Artık o beklenen birlik-beraberliği yakalamamızın vakti geldi.

Yönetim oluşturma çalışmalarım aralıksız devam ediyor. Çorum dışından kulübümüze maddi anlamda ciddi katkılar sağlayacak isimlerin yanı sıra Çorum’dan da tüm kesimleri kucaklayacak isimleri dahil ederek iyi ve güçlü bir yönetim kurmayı amaçlıyorum. Çıktığımız bu kutlu yolculukta önce Allah’ın izni, sonra da bu takıma gönül vermiş insanların duaları ile inşallah arzu ettiğimiz hedeflere bir bir ulaşacağız.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ