logo

12 Haziran 2018

Gazilere daha iyi koşullar sunulacak

24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi sıkmadık el çalmadık kapı bırakmayan ve vatandaşlardan da büyük destek gören MHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Akif Aras, Muharip Gaziler Derneği’ni de unutmayarak ziyarette bulundu.

Muharip Gaziler Derneği Çorum Şube Başkanı Muharrem Gül ve yönetimi tarafından karşılanan Aras, gazilere partisi tarafından yapılacak olan taahhütleri anlattı. Aras’ın açıklamaları gazileri umutlandırdı.

Aras a, vatan, millet, devlet, bayrak, ezan; bütün kutsal değerler uğruna mücadelede şehitlik makamına erişmeyi arzu eden ama Cenab-ı Allah’ın takdiriyle yaşayan kalanlara da moral olan gazilerin, en saygın makamın sahipleri olduğunu söyledi.

Aras, gazilerimize her şartta sahip çıkmak, sorunlarını çözmek, hükümetin ve devletin; sosyal hayatta el üstünde tutmak milletimizin borcu olduğunu ifade ederek, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak gazilerimizin hak ettikleri şekilde bir yaşam sürmeleri için gerekli adımların atılmasından yanayız. 24 Haziran seçimlerinde partimiz beyannamemizde gazilerimize yönelik taahhütlerde bulunduk. Bu taahhütlerimiz ise şöyle:

1- Malul sayılmayan gazilerin mağduriyetlerini giderecek düzenlemenin yapılması,

2- Muharip gazilere ödenen şeref aylığının geliri olsun olmasın tüm muharip gazilere aynı tutarda ödenmesi,

3- Gazilerimize ikinci istihdam imkanı sağlanması ve ÖTV’siz araç imkanı verilmesi,

4- Gazilere 3600 günde emekli olabilme hakkı verilmesi.

Bu taahhütlerle birlikte gazilerimize daha iyi koşullar sunacağız ve hak ettikleri imkanlara kavuşmalarını sağlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm halen tedaviye muhtaç olarak hayatlarını idame ettiren bütün gazilerimize Yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum. Sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür temennisiyle en derin saygılarımı sunuyorum.

19 Eylül 1921’de Gazilik unvanına layık görülen Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm milli mücadele kahramanlarımıza ve ebediyete intikal eden gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ