logo

19 Ağustos 2019

Gelin el birliğiyle bu işi çözelim

Futbol, tartışmasız dünyadaki en popüler ve en çok sevilen sporlardan birisidir. Günümüzde futbola sadece oyun veya spor olarak bakmak neredeyse imkansız gibi.

Futbolun şehir ekonomisine sunduğu katkıların yanı sıra ülke içinde ve dışında yaptığı tanıtım (reklam) ise paha biçilmezdir.

Bunları göz önüne alarak gelin Çorumspor’umuzu el birliği ile üst liglere çıkarmak için hep birlikte elimizi taşın altına koyalım.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında şehrin tüm dinamiklerinin bir araya gelerek takıma sahip çıkmasını istemişti.

Valilik, Belediye, TSO, ÇESOB, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası başta olmak üzere tüm STK’ların bu işe el atması gerektiğini ifade eden Aşgın, tüm dinamiklerin bir araya geldiği ortamda belediye olarak ellerinden gelen desteği vereceğinin de sözünü vermişti. Evet, Başkan Aşgın’ın dediği gibi şehrimiz, sadece Çorum Belediyesi’nden ibaret değil…

Çorumspor’un kurulduğu tarihten bu yana aradan 52 yıl geçmiş olmasına karşın Çorumlu taraftarlar olarak bizler 2. Lig’den başka lig görmedik. Bizim Sivas’tan neyimiz eksik. Biz bu şehirde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’la neden oynamıyoruz. Bizler göremedik bari torunlarımız bu duyguyu ve coşkuyu yaşasın. Torunlarımıza bari bunu çok görmeyin. Kişisel kısır tartışmalar yerine ortak paydamız Çorumspor’da kenetlenelim. Ortada bir başarı ya da başarısızlık varsa bunu hep birlikte sahiplenelim.

Gelin el birliğiyle 1. Lig’e sonrada Süper Lig’e çıkaralım takımımızı. Ölmeden şu duyguyu hep birlikte yaşayalım bu şehirde.

Unutmayalım; Futboldaki başarı, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağladığı gibi şehrin turizmine de katkısı çok büyüktür.

Çorum Post

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ