logo

27 Eylül 2018

Gençlik Merkezlerine 3 bin başvuru oldu

Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından her yıl düzenlenen kurslar yoğun ilgi görüyor.

Çorum Belediyesi Gençlik Merkezlerinde açılan kursların 2 Ekim tarihinden itibaren başlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “22 Eylül’de başlayan kurslarımıza şu ana kadar 3 bine yakın başvuru yapıldı. İlkokul da dahil olmak üzere bütün öğrencilerimiz kurslarımıza müracaat edebilir. Bu yıl ilk defa, liseden mezun olan öğrencilerimiz için üniversite hazırlık kursları da başlatıyoruz” dedi.

Başkan Gül, “Sınırlı sayıda kontenjanımız var. Kurslarımızdan faydalanmak isteyen öğrencilerimizin acele etmeleri gerekiyor. Bugün itibari ile 42 branşta açtığımız kurslarımıza Buhara Kültür Merkezi’ne 1 250, Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi’ne 580, Mimar Sinan Gençlik Merkezi’mize 380, Bahçelievler Gençlik Merkezi’mize 222, İkbal Kent Gençlik Merkezi’mize 176, Akkent Gençlik Merkezimize ise 130 olmak üzere toplam 2738 öğrenci kayıt yaptırmıştır ve kayıtlar devam etmektedir.

Öte yandan 22 Eylül’de başlayan kayıtlarımıza mezun öğrencilerimiz de kayıt yaptırabilirler. Bu yıl Gençlik Merkezlerimiz üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin kaydını da alacak. İngilizce, Tarih, Coğrafya, Matematik, Kur’an-ı Kerim, Arapça, gitar, keman, bağlama, ney, resim, el sanatları, bilgisayar, masa tenisi, halk oyunları, basketbol, voleybol, futsal, futbol, badminton, yüzme, buz pateni, bowling, fitness, fen ve teknoloji, kimya, biyoloji, Türkçe, edebiyat gibi kurslar açıyoruz. Bunun yanında eğitime destek, sanat ve spor branşlarında da kurslarımız olacak.

Bunlarla birlikte kişisel gelişim kurslarımız açılacak. Öğrencilerimizin katılacağız sosyal etkinlikler düzenleyeceğiz. Merkezlerimizdeki kurslarla gençlerimiz, okulda aldıkları eğitimi daha ileriye noktaya taşısınlar, bireysel yeteneklerini daha da geliştirebilsinler istiyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ