logo

04 Temmuz 2018

HİTOK’ta yeni Başkan Ali Kanarlı

 Hitit Otomobil ve Motor Sporları Kulübü’nün (HİTOK) yeni Başkanı Ali Kanarlı oldu. Kanarlı başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’in ulusal organizasyonlarında Çorum’u temsil edecek.

Dernek Başkanı Ali Kanarlı, düzenlediği basın toplantısında yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yeni dönemde öncelikle TOSFED’in de desteğiyle Çorum’da slalom ve drag yarışları düzenleyeceklerini belirten Kanarlı, bu iki organizasyonla Çorumlulara heyecanlı günler yaşatacaklarını söyledi.

Çorum’da ulusal bazda organizasyonların gerçekleştirilmesinin sağlanmasının yanı sıra diğer illerde düzenlenen organizasyonlarda da Çorum’u temsil edeceklerini ifade eden Kanarlı, “Henüz yeni oluşturduğumuz yönetim kurulumuzla birlikte bu yıl ilimizde 4 yarış organizasyonu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Etkinlik takviminin kısa süre içerisinde tamamlanmasının ardından kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ, ÇORUM’DA MOTOR SPORLARININ ALTYAPISINI OLUŞTURMAK

Kanarlı, bir yandan organizasyonlar düzenlerken, diğer yandan da kentteki motor sporları altyapısını oluşturmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Türkiye’de motor sporlarına olan ilginin her geçen gün arttığına dikkat çeken Kanarlı, “Motor sporları için ilimizde gerek fiziki mekan, gerekse donanım olarak altyapıyı oluşturursak bu anlamda ilimizi bir merkez haline getirmemiz mümkün olur. Bugüne kadar ilimizde kısıtlı imkanlara rağmen gerçekleştirilen yarış organizasyonlarına halkımız büyük ilgi gösterdi. Türkiye’de birkaç ilde bulunan örnek tesislerden bir tanesi de Çorum’a kazandırılırsa, ilimiz de bu konudaki önemli merkezlerden bir tanesi olur. Hedefimiz, TOSFED’in de desteğiyle ilimize ulusal organizasyonların gerçekleştirilebileceği bir tesis kazandırmak” diye konuştu.

Kanarlı, bu yılki yarış takviminin kısa süre içerisinde HİTOK’un sosyal medya hesaplarından duyurulacağını sözlerine ekledi.

Kanarlı başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: “Başkan Yardımcısı Serkan Balak, Sekreter Mustafa Değirmenderesi, Sayman Onur Hasdemir ile yönetim kurulu üyeleri Burak Aralık ve Adem Akta.”

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ