logo

17 Temmuz 2018

‘İmar barışında suçlu duruma düşmeyelim’

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Çorum TSO Meclis Başkanı Erol Karadaş’ın bir önceki günün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olması nedeniyle yaptığı konuşmadan sonra, gündem maddeleri görüşülüp kabul edildi. Çorum OSB Müteşebbis Heyeti’nde Çorum TSO’yu temsil edecek üyelerin seçilmesi hususunun yer aldığı gündemde; asil üyeliğe TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, yedek üyeliğe ise Yönetim Kurulu Üyesi Halil Erkan seçildi.

GÜNDEM ‘İMAR BARIŞI’ OLDU

Gündemin son maddesi dilek ve temenniler kısmında kürsüye gelen Meclis Üyesi Fatih Ateş, 6 Haziran 2018 tarihli 30443 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “imar barışı” ile ilgili Meclis üyelerine bilgiler verdi. e-devlet sistemi üzerinden bireysel başvurularla birlikte fiili olarak başvuru sürecinin başladığını belirten Ateş, dikkat edilmesi gereken hususun; beyanları girmekte zorlanan ve gerekli bilgileri temin edememiş olan vatandaşlara yardım edilmesi noktasında; yardım edecek kişiler seçilirken, doğru, yasal ve bilimsel verileri kullanan, konunun uzmanı ve yasal yetkilisi olan harita mühendislerinin veya mimarların tercih edilmesi olduğunu vurguladı.

Meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Fatih Ateş, “İmar barışından yararlanayım derken suçlu duruma düşmeyelim” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ