logo

22 Eylül 2018

İskilip HEM mobilya üretimine son verdi

İskilip Halk Eğitim Merkezi’nin mobilya ve tefrişat üretimine son vermesi sektörde faaliyet gösteren esnafı sevindirdi.

TSO Orman ve Ağaç ürünleri grubu Meclis Üyesi Murat Erdal, uzun yıllardır haklı oldukları mücadelenin geçte olsa böyle sonuçlanmasının Çorum da faaliyet gösteren mobilyacılara ufakta olsa bir nefes aldıracağını söyledi.

İskilip Halk Eğitim Merkezinin amaç dışı üretim yaparak yerli esnafa ve sanayiciye zarar vermesinin devlet büyükleri tarafından anlaşılmış olmasının sevindirici olduğunun altını çizen Erdal, “Halk Eğitim Merkezinin amaç dışı üretim faaliyetlerinin durdurulmasında emeği olan Devlet büyüklerimize, Milli Eğitim Bakanlığımıza,  şükranlarımızı sunuyoruz. Devletimiz her zaman olduğu gibi bir kez daha büyüklüğünü göstermiştir” dedi.

Erdal, “İsteğimiz ve talebimiz nettir. Çorum da bulunan kurum ve kuruluşların yapacakları alış verişlerde yerli esnafı, sanayiciyi ve yatırımcıyı desteklemeleridir. Bizler mobilyacı esnafı olarak bardağın hep dolu tarafını görerek düşünüyor ve çalışıyoruz.

Ekonomide yaşanan durgunluktan mobilya sektörü 2. çeyreğin sonunda % 6 civarında daralma yaşadığı görülmüştür. Bu yaşadığımız sıkıntılı süreçten,  doğru zamanda doğru kararlar alarak çıkılması mümkündür. Türkiye geçmişte bir çok krizden çıkmıştır, bundan da çıkacaktır. Mobilya sektöründe faaliyet gösteren meslektaşlarımızın bu yaşadıklarından ders çıkararak, işlerine sahip çıkmaları temennimizdir. Ekmeğini mobilya sektöründen kazanan bütün meslektaşlarıma bol ve bereketli kazançlar dilerim” diye konuştu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ